חדשות

Monthly Archives: פברואר 2019

השכרת רכב באילת – מדוע זה משתלם לנו?

השכרת רכב בערים תיירותיות, הן אינן עניין רק לתיירים שמגיעים ממדינות אחרות. יש לא מעט מקרים בהם גם תיירים מקומיים מעדיפים לשכור רכב במקום ולא להשתמש בתחבורה ציבורית או להגיע אל היעד עם הרכב שלהם.

אנחנו יכולים לראות את זה בכל העולם, בין אם מדובר בערים תיירותיות גדולות ובין אם מדובר בערים קטנות, עיירות נופש וכדומה. כך למשל בישראל, אנחנו יכולים לראות את זה באילת. אנחנו יכולים למצוא לא מעט ישראלים שיורדים אל העיר הדרומית בטיסה או באוטובוס, ומעדיפים לשכור רכב ולא להשתמש בתחבורה הציבורית שפועלת בעיר, אף על פי שהיא טובה ויעילה, וכן, הם בוחרים לא להגיע עם הרכב שלהם אל העיר.

לפני שנסביר מדוע השכרת רכב באילת היא עניין מאוד פופולארי בקרב ישראלים רבים, נציג בקצרה כיצד עושים את זה בפועל, כיצד אפשר לשכור רכב בעיר בצורה פשוטה ונוחה, היכן ניתן לעשות את זה באופן מסודר.

השכרת רכב באילת – איפה עושים את זה?

ובכן, כמו בלא מעט מקרים אחרים, אנחנו יכולים למצוא שתי אופציות עיקריות עבור השכרת רכב בעיר. ראשית, אנחנו יכולים לעשות את כל הפעולה דרך האינטרנט, אנחנו מזמינים את הרכב, קובעים איפה לאסוף אותו, משלמים הכל דרך האתר, וברגע שאנחנו מגיעים אל העיר, אנחנו יכולים לאסוף את הרכב. האיסוף יתבצע מהסניף של הסוכנות בעיר, שדה התעופה או בית המלון.

אופציה אחרת, היא להגיע אל העיר, ולחפש סוכנות רכב במקום. רצוי מאוד שאם בוחרים באופציה הזאת, אז פשוט לעשות סקר שוק לפני כן בשביל לדעת איפה הכי משתלם לשכור רכב ואיזה סוג של רכב. בכל מקרה, נקודת האיסוף תהיה במקום ובדרך כלל, שם גם תהיה נקודת ההחזרה של הרכב.

למה משתלם לשכור רכב באילת

כאמור, אנחנו יכולים למצוא סיבות שונות מדוע ישראלים שמדרימים לאילת, מעדיפים במקרים רבות לשכור רכב ולא להשתמש באמצעים אחרים.

סיבה ראשונה, כך הם חוסכים לעצמם את הצורך לנהוג נסיעה ארוכה אל העיר, ומהעיר. זה נכון לגבי תושבים שמתגוררים בצפון ובמרכז. נסיעה כזו יכולה לקחת חמש שעות ואפילו יותר, זה לא נעים, במיוחד לא כשנוסעים על כביש הערבה ואת הירידות של ים המלח.

סיבה שנייה, אם בוחרים שלא לרדת עם הרכב לאילת, אז נכון שאפשר להשתמש בתחבורה ציבורית, אך זה מייקר את הטיול וגם הופך את השהות להרבה פחות נעימה, כל הזמן צריכים להיות תלויים באוטובוסים ומוניות.

סיבה שלישית, כידוע, אילת היא עיר מבודדת אשר סביבה יש לא מעט אתרים ואזורים שניתן לטייל בהם, השכרת רכב מאפשרת לנו להגיע לכל מקום בצורה נוחה ופשוטה.

סיבה רביעית, אם בוחרים לשכור רכב, אז אפשר לעשות את זה בתנאים שאנחנו רוצים, בין אם זה לכל הנופש או לחלקו.

"העדפנו להתאסלם ולעבור לגור בחברון כדי שהרווחה לא יקחו לנו את הילדים"

מה עדיף, להתאסלם ולשמור על המשפחה, או לעמוד חסרי אונים מול רשות הרווחה שלוקחת לכם את הילדים? "העדפנו להתאסלם ולעבור לגור בחברון כדי שהרווחה לא יקחו לנו את הילדים"

רות קרייתי | כ"א באדר א' תשע"ט | יום שלישי 26 בפברואר 2019 | מערכת אילת ניוז

משפחה מאילת שבתם הוצאה מהבית עברו להתגורר בחברון יחד עם שלושת ילדיהם. בני המשפחה התאסלמו ביום אחד בבית הדין השרעי ועברו לחסות הג'יהאד האיסלאמי שמטפל בהם ודואג לכל רווחתם, כך מספר בכאב אבי המשפחה, בתוכנית הכל כלול בערוץ 13.

"הרווחה כבר הוציאו לי בת מהבית" אמר האב בכאב "העדפנו להתאסלם כדי שלא יקחו לנו את שאר הילדים. הרווחה לא ביקרו אצלנו בבית מאז 2014" אבי המשפחה מספר כי כל העתירות לבית משפט להחזיר את הילדה שנלקחה, נידחו. במצב שכזה, ביום אחד נפלה ההחלטה והאם לקחה את הילדים לחברון להתאסלם.

"ולא פחדתם שיפגעו בכם?" נשאל האב. "לא" ענה האב "אנחנו מקבלים יחס נהדר וטיפול בכל צורכנו. בינתיים אנחנו נאבקים להוציא את הילדה שלנו משם (מהמקום אליו נלקחה תחת צו בית משפט)

"איך המשפחה שלכם הגיבה לצעד הקיצוני הזה?"
האב: "המשפחה שלנו לא מכירים בנו יותר. בצער רב, אבל מה אני אעשה? הם וחתרו עלינו. וזה הצעד שאנחנו רצינו לעשות אף אחד לא יכול לשפוט אותי על המעשים שאני עשיתי כדי להציל את הילדה שלי. אני כל יום מקבל טלפון מהילדה 'אבא אני לא רוצה להיות פה. תוציא אותי מפה כבר'. היא מנסה לברוח משם. השאירה לי מכתב התאבדות. 'אם אתה לא מוציא אותי מפה אני מתאבדת'. נראה לך הגיוני שילדה בת 14 וחצי תרשום דבר כזה?. אנחנו בסך הכל רצינו לחיות את החיים שלנו בשקט. אשתי עשתה פעם אחת טעות שביקשה עזרה מהרווחה בעקבות זאת הם מתנכלים לנו, מתנכלים לנו, מאיימים עלינו והכל."

 

בית כנסת חדש נחנך וספר תורה הוכנס בשדה התעופה הבינלאומי רמון

באירוע מרשים ביותר הוכנס נחנך בית הכנסת החדש והוכנס ספר תורה לבית הכנסת בשדה התעופה הבינלאומי רמון

רות קרייתי | כ"א באדר א' תשע"ט | יום שלישי 26 בפברואר 2019 | מערכת אילת ניוז

האירוע התקיים בהשתתפות הרב הראשי לישראל, רבנים ראשיים באילת, הרב הראשי של שדות התעופה, מנכ"ל שדה התעופה החדש ואורחים שהוזמנו במיוחד לאירוע

 

צילום: אילת ניוז

צילום: אילת ניוז

צילום: אילת ניוז

צילום: אילת ניוז

צילום: אילת ניוז

צילום: אילת ניוז

צילום: אילת ניוז

צילום: אילת ניוז

צילום: אילת ניוז

צילום: אילת ניוז

צילום: אילת ניוז

צילום: אילת ניוז

לא צריך לספור קמטים בשנת 2019

נשים רבות נלחצות כאשר רואות את הקמט הראשון… ועשור קדימה, את קבוצת הקמטים שהופיעו, אך אין צורך להשלים עם קיומם. ניתן להשיב לפנים מראה צעיר ורענן, לרכך קמטים וקמטוטים ולשפר את קווי המתאר הנפולים על ידי הזרקות. ההזרקות הפכו להיות נפוצות בקרב נשים וגם בקרב גברים וזוהי פרוצדורה יחסית פשוטה המביאה לתוצאות נפלאות. איך מתבצע מילוי קמטים? למי זה מתאים? כמה זמן החלמה?

באדיבות ד"ר עמוס לויאב, הרופא הראשי של רשת כללית אסתטיקה

מילוי קמטים מכונה גם "מתיחת פנים ללא ניתוח" בשל העובדה שהוא מציע הרבה מהיתרונות של ניתוח למתיחת פנים ללא זמן ההחלמה הנדרש מניתוח כזה וכמובן בעלויות פחותות בהרבה. למרות שמילוי הקמטים אינו פותר בעיה של עור רפוי, מיותר ונפול, מילוי הרקמות הרכות יכול להוסיף לפנייך את הנפח הרצוי ולספק לך תוצאות מידיות. חשוב לציין כי תוצאות הטיפול לא קבועות ועל מנת לתחזק את התוצאה צריך לחזור על הטיפול לפחות פעם בשנה.

אלו סוגי מילוי קמטים יש?   

מלוי קמטים זמני:

הזרקות חומצה היאלורונית לאזורים הרלוונטיים. חומצה היאלרונית הנה תחליף טבעי לחומר המצוי בגופינו. ריכוז גבוה של חומצה זו נמצא מתחת לעור וברקמות חיבור. אפשר למצוא אותה גם בסחוסים, בנוזלי מפרקים וברקמות עור. חומצה היאלורונית מיוצרת במעבדה ואינה מופקת ממקור חי. שמות מוכרים של תכשירי חומצה היאלורונית כוללים:, סטילאג' ג'ובידרם, פרלן, ורסטילן.

הזרקות של הידרוקסיאפטית– מילוי הקמטים הכבד ביותר, מצוי באופן טבעי בסחוסים ובעצמות שלנו. תרכובת זו משמשת במילוי קמטים עמוקים כמו קמטי האף,  "קמטי כעס" בין העיניים, מילוי של עצמות הלחיים, הסנטר וקווי מתאר אחרים בפנים. מוצרים על בסיס סידן מוחזקים בתוך ג'ל על בסיס מים. רדיאס הינו בין השמות המוכרים של תכשירים מסוג זה.

מלוי קמטים קבוע למחצה ע"י שומן עצמי:

הזרקת "שומן עצמי", נאסף מהגוף שלך בטכניקה של שאיבת שומן. מה שהופך את התהליך למעט ארוך יותר, ולעתים יש לחזור על הפעולה, אך מנגד הליך זה מבטל את האפשרות לתגובה אלרגית ומאפשר הזרקה בכמויות גדולות ללא עלות נוספת. היתרון הגדול הוא שהשומן המוזרק יכול להחזיק מעמד זמן רב.

איך מתבצע ההליך?

הזרקות למילוי קמטים על ידי התכשירים המודרניים ביותר והבטוחים ביותר, מתבצעים מרפאות כללית אסתטיקה, על ידי רופאים מומחים בלבד עם ניסיון עשיר של מאות מטופלים. החומרים מכילים חומרי הרדמה כך שהטיפול כמעט ואינו כואב.  המנתח מסמן על  הפנים נקודות אסטרטגיות וקווים מדויקים למיקום נכון ומדויק של הזריקות למילוי הקמטים. את האזורים הללו ינקו בחומר אנטי בקטריאלי. הליך זה לרוב אינו מצריך זמן מנוחה וניתן לחזור מיד לשגרה אך חשוב לא לשפשף את האזורים המטופלים כך שהחומר יישאר במקומו. יש להמעיט בחשיפה לשמש בשבועות הראשונים לטיפול, ולמרוח מקדם הגנה.

ההליך לגביי צלקות וקווי קימוט עמוקים מעט שונה, אזורים מסוג זה מצריכים מספר הזרקות על מנת שיהיה ניתן להשיג את התוצאה הרצויה. אם יש צורך בזריקת מילוי עמוקה יותר, תוצע לך הרדמה מקומית כדי למנוע כאב. אזורים הדורשים בדרך כלל מילוי עמוק יותר הם הקפל שבין קצה הנחיר וקצה השפה, מילוי של הלחיים, מילוי והדגשה של עצמות הלחיים ומילוי הסנטר.

האם מילוי קמטים מתאים לי?

הרופא שלך בכללית אסתטיקה יעריך את צרכייך ואת מאפיינייך (מצב עורך, גוונו, מצב רפואי וכדומה) וימליץ לך על טיפול או שילוב בין טיפולים שיאפשרו לך להשיג את התוצאה הטובה ביותר ובהתאמה אישית.

הזרקה למילוי קמטים יכולה לדחות בהרבה שנים את ניתוח מתיחת הפנים. זאת דרך נפלאה לרענן את מראה הפנים ולהצעיר אותו. דרך לשדרג נקודתית קבוצת קמטים שמציקים לתחושה הכללית – קמטי המצח או קמטים מסביב לפה.

אודות רשת כללית אסתטיקה

רשת מרפאות לרפואה אסתטית מונה 16  סניפים בפריסה ארצית, מציעה ניתוחים וטיפולים אסתטיים על ידי מומחים תחת אחריות של גוף רפואי כחברת בת של שירותי בריאות כללית- הגוף הרפואי הגדול בישראל. החומרים והמכשור הטכנולוגי נבחנים בקפידה, עומדים בתקנים מחמירים ומאושרים על ידי משרד הבריאות, ה-FDA האמריקני ו/או ה-CE האירופאי. הצוותים הרפואיים מחויבים לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של טיפול מקצועי, אמינות ובקרה רפואית. בין הטיפולים המוצעים בכללית אסתטיקה: ניתוחי פנים, ניתוחי חזה, ניתוחי פנים, ניתוחי גוף, טיפולים אסתטיים (הזרקות למילוי והעלמת קמטים, הסרת נגעים ושומות, טיפולי הזעת יתר, פיגמנטציה, צלקות פוסט אקנה, פילינג, טיפול בנימים וורידים ועוד).

כתב אישום הוגש לבעל שניסה לרצוח את אשתו

משטרת ישראל סימה חקירת ניסיון בעל לרצוח את אשתו באילת, לאירוע הגיעו שוטר ופקח עירייה שנתנו טיפול עזרה ראשונה מציל חיים לאישה

יהודית רימון | כ' באדר א' תשע"ט | יום שני 25 בפברואר 2019 | מערכת אילת ניוז

בתאריך 11.2.19 אישה דיווחה למוקד 100 של משטרת ישראל כי בעלה תקף אותה והיא מסתגרת בחדר בדירה, נידות סיור ושיטור עירוני של משטרת ישראל הגיעו במהירות למקום וזיהו אדם חשוד מחוץ לבניין המגורים שידיו מגואלות בדם השוטרים עצרו וכבולו את החשוד ואיתרו את דירת מגורי בני הזוג.

בדירה נמצאה האישה שהיא פצועה וסובלת מפצעי דקירה בפלג גוף העליון, שוטר הסיור והפקח שיטור העירוני שהגיעו ראשונים למקום המשמשים גם כחובשי רפואת חרום (כמתנדבים במד"א) העניקו טיפול ראשוני מציל חיים עד להגעת אנשי הרפואה.

האישה פונתה במצב קשה לבית החולים יוספטל באילת ובעלה נעצר בחשד לניסיון רצח, מעצרו הוארך מעת לעת, במהלך החקירה אספו חוקרי משטרת ישראל עדויות וראיות כנגד הנאשם וכאמור היום הוגש נגש החשוד כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים בבית המשפט המחוזי בבאר-שבע.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל פועלת לחשוף עבירות אלימות במשפחה הפוגעות בקורבנות ופועלת להפסקת העבירה ולהגיע לחקר האמת. חומרי החקירה הועברו לפרקליטות והיום הוגש נגד הבעל כתב אישום בגין ניסיון לרצח.".

 

גראן פונדו ערבה 2019 יוצא לדרך

פסטיבל האופנים גראן פונדו ערבה הבינלאומי 2019 יוצא לדרך בערבה התיכונה בתאריכים  1-2/3/19 ויכלול 5 מקצים שונים עם מעל 1.000 רוכבים ורוכבות, כאשר גולת הכותרת היא מסלול באורך 161 ק"מ שבחלקו נחנך במיוחד לתחרות

אנקה גרינברג | כ' באדר א' תשע"ט | יום שני 25 בפברואר 2019 | מערכת אילת ניוז

בתאריכים 1-2/3/2108 ייערך זו בפעם השביעית אירוע האופניים  Gran Fondo Arava  הבינלאומי, אירוע הדגל לרוכבי/ות אופני כביש (הכבישונים), המתקיים באזור הערבה התיכונה ומהווה שלוחה ישראלית למסורת הרכיבה האיטלקית רבת השנים. גם השנה עתידים לקחת חלק במירוץ כ-1000 רוכבי/ות כביש ישראלים לצד רוכבי כביש מקצועיים מאירופה ומארה"ב.

פסטיבל ה-Arava Gran Fondo הבינלאומי ה-7, משלב רוכבים וותיקים וחדשים, מקצועיים ועממיים, ישראליים ובינ"ל, גברים ונשים וכן קבוצות גיל רחבות מאוד המחולקות ל 5 – מקצים שונים. המרוץ מעודד רוכבים מהארץ ומכל העולם ליהנות מרכיבת כביש מקצועית באזור מדברי מהיפים במדינת ישראל, המאופיין בנופים משכרי חושים שמחכים לרוכבים בערבה.

אייל בלום, ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה אמר: "אנו גאים לארח אירועי ספורט מרכזיים כמו פסטיבל האופניים "גראן פונדו". אני מזמין את הציבור הרחב להגיע לערבה, לרכב במסלולים המאתגרים שהטבע מציע, להתרשם מהנופים המדהימים וליהנות ממזג האוויר הנוח שאנו זוכים לו בערבה, בשיא החורף".

הפסטיבל הבינלאומי לרוכבי אופני הכביש מאורגן על-ידי אנשי מקצוע מובילים בתחום ומתקיים בשיתוף פעולה מלא בין Gran Fondo Israel, משרד התיירות, מועצה אזורית ערבה תיכונה, אתנה ואיגוד האופניים בישראל.

המקצים השונים באירוע: 

GRAN FONDO באורך 161 ק"מ שחלק ממשתתפיו ישתתפו במקצה התחרותי – כולל מדידת זמן ודירוג במקצה של- 77 ק"מ מהזינוק עד פארק ירוחם וחלק ישתתפו במקצה הלא תחרותי על אותו המרחק.

מלך ומלכת העקרבים: במסגרת מירוץ גראן פונדו ערבה 2019 ייערך אירוע מלך ומלכת העקרבים במהלכו תיערך מדידת זמנים על מקטע הרכיבה לאורכו של מעלה העקרבים האימתני, כ- 5 ק"מ של עלייה רצופה ותלולה. הרוכב והרוכבת שיעשו את הזמן המהיר ביותר במקטע זה יהיו מלך ומלכת העקרבים.              .

מקצה מדיו פונדו ערבה: במקביל למסלול הגראן פונדו יתקיים גם אירוע מדיו פונדו באורך של 128 ק"מ הכוללים 1477 מטר של טיפוס מצטבר. מסלול מדיו פונדו ערבה אינו תחרותי והוא יעבור דרך מעלה עקרבים ובהמשך במקטע גראבל ייחודי, העובר דרך מפעלי ים המלח, מסלול שטרם נרכב בשום אירוע רכיבה רשמי בישראל, מעין מחווה קצרה למירוץ הסטראדה ביאנקה האיטלקי.

מקצה מיני פונדו ערבה: לא חייבים להיות רוכבים קשוחים וחובבי עליות כדי לקחת חלק באירוע אופני הכביש הגדול בישראל! השנה במקביל למסלולים המאתגרים בגראן פונדו (161 ק"מ) והמדיו פונדו (128 ק"מ), חברת "גראן פונדו ישראל", החלוצה באירועי גראן פונדו בישראל, מציעה לכם מסלול מאתגר אבל נוח, "מיני פונדו ערבה": 54 ק"מ בתוואי יחסית שטוח כדי שגם אתם תוכלו ליהנות. ההשתתפות מגיל 14, עם אופניים תקינים וקסדה.

טור ערבה הבינלאומי:  גראן פונדו ישראל בשיתוף עם איגוד האופניים בישראל ומועצה אזורית הערבה התיכונה גאים להציע לקהל הרוכבים והטריאתלטים התחרותי בישראל את טור ערבה 2019 כחלק מאירוע גראן פונדו ערבה 2019. הטור יכלול 3 קטעים שיתפרסו במשך יומיים, שישי ושבת (1-2/3/19) ויכללו קטע נגד השעון, מרוץ קצר בעלייה ומסלול ארוך בשבת של 161 ק"מ, מתוכם 77 במדידת זמנים תחרותית הכוללים טיפוס של מעלה עקרבים והמכתש הגדול.

המירוץ נגד השעון חוזר לאחר הפסקה של מספר שנים, את מעלה עקרבים יטפסו פעמיים, יומיים ברצף וגם העלייה להר אבנון במכתש ירוחם, חוזרת ובגדול. בנוסף, מרוץ הקבוצות יכלול נגד שעון קבוצתי שעבר מכביש חתרורים אל דרך השלום המקבילה לגבול עם ירדן.

מרוץ UCI לנשים באופני כביש: בשני המקצים ישתתפו נבחרות לאומיות וקבוצות נשים בקטגוריות עילית, כולל נבחרת ישראל (סה"כ 10 נבחרות 7 מחו"ל ו-3 מהארץ). התחרויות מתקיימות לפי תקנוני ה- UCI והן מקנות ניקוד לדירוג עולמי לקראת אולימפיאדת טוקיו 2020 . נותנת החסות הראשית לטור הנה אתנה, הפרויקט הלאומי לקידום ספורט הנשים בישראל, בשיתוף מלא עם איגוד האופניים הישראלי וה- UCI (איגוד האופניים העולמי).

רכיבת כביש לשלום: גם השנה נצדיע לשיתוף הפעולה האזורי בין ישראל לשכנותיה בקטע רכיבת כביש שישתף רוכבים ישראלים ורוכבים מארצות האזור, מתוך כוונה לציין את שיתוף הפעולה המצוין שמתקיים באזור הערבה. מקצה זה נערך בשיתוף המשרד לשיתוף פעולה אזורי שתפ"א.

גראן פונדו ערבה, ממשיך את מסורת רכיבת הכביש הארוכה והיפה אל השנה ה-7. השנה בתאריך 1-2/3/19 באזור הערבה התיכונה עם מסלולים חדשים ומאתגרים. בין המקומות שירכבו הרוכבים מעלה עקרבים המיתולוגי, דרך השלום בערבה, המכתש הגדול, עיר אובות, מכרה אורון ומכרה צין ועוד. השנה תתבצע לראשונה הקפה מיוחדת שאף אחד לא רכב אותה בעבר דרך מכרות אורון וצין ויציאה דרך נחל צין עד לתחילת העלייה של מעלה עקרבים. בנוסף  הערבה התיכונה מציע לאורחי פסטיבל אופני הכביש, לבחור ממגוון אפשרויות השינה: החל מקמפינג באוהלים בפארק ספיר ועד צימרים רבים ביישובי האזור.

צילום: יח"ץ

צילום: tomer topelb

צילום: יח"ץ

צילום: tomer topld

 

צילום: יח"ץ

צילום: tomer topelb