חדשות
ריקי קיטרו – סדר עולמי חדש

ריקי קיטרו – סדר עולמי חדש

הספירה לאחור החלה. ריקי קיטרו חוזה לנו את העתיד לקראת השנה העברית החדשה. על הפרק: העולם עובר לעידן חדש

עם יד על הלב, היה זה אחד הראיונות הכי מדהימים שקרו בדרכי העיתונאית וזה קרה לי הערב. ראיון עם האישה והאגדה ריקי קיטרו, שמסוגלת לעשות אלף דברים בבת אחת בלי למצמץ אפילו. רוצים דוגמאות? בבקשה: תוך כדי תוכניתה ברדיו חיפה 99.5 'חם אש' בעודה משוחחת עם המאזינים על הדברים הכי אינטימיים שלהם, באותה נשימה היא מסמסת לי, שולחת הוראות למזכירתה תמי בל, מאותתת שימלאו לה את הכוס במים ומבקשת מפיליפ, הטכנאי הנאמן שלה שמלווה אותה בכל תוכנית, להעלות את השיר שמאזינים ביקשו בתוספת הקדשה ושם השולח וכל זאת היא עושה בשידור חי, כשהמאזינים אינם מודעים כלל למה שהולך שם באולפן. איך אני יודעת את זה? ראיתי במו עיניי כשהיא התארחה בשידור חי ברדיו 'קול הים האדום' באילת.
זה קרה גם היום בעודנו משוחחות בנחת, היא שוב עשתה את זה בכישרון רב ובלתי נלאה. העלתה סטטוסים ותמונות מצחיקות, העירה לחברה באינבוקס, צחקקה בהנאה והגיבה לחברים. תוך כדי ראיון נכנסנו שתינו לפייסבוק להתעדכן ולעדכן, ולחשוב שרק לפני 3 שנים הכל היה נראה אחרת. אם הייתם אומרים אז לריקי כי היא עתידה לשנות את פני הפייסבוק החברתי לכמה אלפים מבינכם, מן הסתם היא הייתה צוחקת את צחוקה המתגלגל ומבטלת זאת במחי כף יד. את האמת? זה מה שקרה ולא צריך ללכת רחוק כדי לראות את הנעשה סביבה. מה שהחל כהצעה של מנכ"ל רדיו חיפה, דני נישליס לפתוח דף בפייסבוק הפך עד מהרה ל- 4 פרופילים ופרופיל אחד עסקי עם בעלה יוסי קיטרו. פרופילים שגררו אחריהם מאות אלפי מעריצים שמחכים בכל יום למוצא פיה ותגידו מה שתגידו, היה כדאי לחכות לכוהנת הגדולה מכולם: רבקה הנביאה בעת החדשה.

הגורו של הפייסבוק
ריקי קיטרו הפכה עד מהרה ל'גורו' של הפייסבוק. כמי שמעולם לא הבינה בעבר את האינטראקציה המהירה באינטרנט, שותפה היום בחייהם של אין ספור אנשים. היא מלווה אותם בדרכם, בשמחות וגם בעצב, ברגעים הכי קשים וגם הכי המאושרים. בבכי, בצחוק, בשמחה ובאושר, ברגעים הכי אינטימיים, בסימני השאלה, בצומת דרכים היא תמיד תהייה שם בשביל החברים. ריקי: "אני כותבת בכל יום ל- 12 אלף אנשים. חלקם כותבים לי באינבוקס ומבקשים עצה ואני תמיד עונה. יש כאלה שאני יכולה לענות להם בטון מאוד קשה, כי הם באים ממקום של רכושנות ואני לא רכוש של אף אחד. אני עושה את הדברים באהבה ומצד שני אני גם מאוד משעשעת. הפייסבוק שלי מוכיח את זה עם קטעים מצחיקים, סטטוסים חכמים, תמונות ייחודיות ונבואות. אבל מה שהכי משעשע אותי הם האנשים שמגיבים לי: 'איזה שטויות את כותבת? מאיפה את המצאת את זה'?" וריקי מחקה את האנשים בקול מצחיק. "אני לא מבינה אותם! הם נמצאים בקיר שלי! מה הם עושים פה בכלל? אנשים מרשים לעצמם לכתוב לי ברשעות, להעביר עלי ביקורת, לקלל, לאיים, להשאיר הודעות נבזיות, כאילו אני חייבת להם משהו. אני מבינה שזה חלק מהתפקיד שלי, מעבודתי. אני רואה את עצמי כשליח ונביאת אמת אז מבחינת המחיר זה היה ברור לי מההתחלה שזה מה שיקרה. מה שמחזיק אותי זאת האמונה שלי בדרך והעובדה המאוד ברורה, שכל מילה שנאמרת קורית בדברים הכי הזויים."

במהלך השנה תיעדתי עשרות ומאות נבואות שריקי קיטרו כתבה על הקיר. נבואות שרובם קרו במהירות הבזק מידי יום ביומו. צילמתי את נבואות, תייגתי אותן בתיקיות, הוצאתי את החדשות מתא עיתונאי והעליתי בארבעת הקירות של ריקי. יחד איתה חוויתי את כל הרעות והחולות שכתבו לה. את כל הדברים הכי הזויים שאפשר לדמיין. דברים קשים שאנשים יכולים לעשות ו – כן! גם אני חטפתי. חטפתי לא פעם על 'חוצפתי' לתעד את 'נביאת השקר'. חטפתי קללות ואיומים באינבוקס. חטפתי השפלות ובגידות מחברים קרובים ווירטואלים והרגשתי הייטב הייטב על בשרי את כל מה שהיא מרגישה. ריקי: "את היית צריכה להרגיש את זה, כדי שתוכלי לתעד אותי ולהבין מה את מתעדת. אחד הדברים שנוספו לאחרונה וזה יאמר לזכותה של אפרת עוז, הוא הוספת תאריכים לנבואות. זה נתן לנו כלי נוסף לאמינות הנבואות עבור כל אותם סקפטיים שלא מבינים מה קורה בקירות שלי."

כל הפחדים כולם
לא כל אחד יכול לעכל את הנבואות של ריקי קיטרו, כי חלקן נבואות קשות ביותר. כשריקי מנבאה על חייל שייהרג, או על אסון שמתקרב, או פיגוע, או מטוסים שיפלו משמים, החברים שלי מיד שואלים אותי מדוע אני מתעדת את הנבואות הקשות הללו ואיך אני עומדת בפרץ הנבואות מבחינה רגשית, כשהן קורות? את האמת? המשימה לא קלה ובמיוחד כשריקי מכינה אותי עכשיו לקראת נבואות לא נעימות שעומדות השנה על הפרק.
שאלתי הראשונה נגעה בקודש הקודשים, בדת: "לאור המצב במדינה, מה דעתך על מסע ההפחדות מצד רבנים גדולי שם, הקוראים לעם ישראל לחזור בדחיפות בתשובה, לפני שמשיח בן דוד מגיע או טו טו לעשות סדר עולמי חדש, ועל הדרך להרוג גם את כל אלו שלא רצו לחזור בתשובה?."
ריקי מחייכת ועונה בנחת: "אני נגד כל אותם איומים מצד רבנים כי זה לא נכון. אצל האלוהים שלי אין איומים. אדם יכול להיות דתי, או חילוני אם זה רצונו, כי מה שחשוב באמת זאת האמונה. אלוהים רואה את האמונה שיש בלב כל אדם. האמונה שלי היא 'ואהבת לרעיך כמוך' ו-'אל תהייה צודק – תהייה חכם'. גם אני מתפללת אליו, גם אני מדברת איתו ומבקשת. ליבי נקי. מנגד – אלוהים רואה גם את אלו ששמים כיפה על הראש אבל מרביצים לנשים שלהן. מה הם חושבים, שהכיפה מכסה על החטאים? זאת לא כוונת האל. אותם רבנים שמטיפים לחזור בתשובה מוטב היה אם הם היו אומרים לגברים מכים לחדול ממעשיהם, אבל במקום זאת הם אומרים לגברים לכבס את החטאים בתרומה, בטבילה במקווה או בחזרה בתשובה."

"על פי 'נבואות הזעם' שלך, האם אנחנו עומדים לפני מלחמת גוג ומגוג?"
ריקי: "אנחנו כל הזמן בתזמון של מלחמת 'גוג ומגוג'. בעיקרון, המלחמה הגדולה תתקיים בערך בעוד 4 שנים אבל אין סכנה שישראל תושמד. גם פצצת אטום לא תיפול כאן. יהיו הרבה ניסיונות של מדינות אחרות לפגוע בנו, ולא רק של אירן. אני רואה שינוי לרעה ביחסים בין ארצות הברית לישראל בשנים הקרובות. זה יכרסם במעמדה של ישראל בעולם וזה יקרה בגלל התנהגות מטומטמת של המנהיגים שלנו. זה לא יסתיים אחרי ביבי נתניהו, יהיו עוד מנהיגים שיעשו שטויות."

"אם נסכם את הדברים לשנה החדשה, מה יעבור על העולם השנה?"
ריקי: "מדינות העולם יעברו הרבה מאוד ימים קשים. אחד הדברים המוזרים שיקרו הם טעויות. יהיו טעויות מוזרות בכל העולם! יהיו המון טעויות. יהיו המון פיגועים ואסונות מכל מיני בחינות. העולם יראה כמו בכאוס אמיתי, כאילו אנחנו באמצע סרט וכל אחד מאיתנו הוא תסריטאי. כל הפחדים כולם יככבו בסרט והסיוטים של בני האדם מתגשמים כמו 'החטא ועונשו'. הטעויות יהיו ממש מוזרות ואנשים ישלמו על כך כמו לדוגמא: רופאים יטעו עם תרופות, חברות של תרופות יוציאו תרופות עם טעויות."

סדר עולמי
ערב השנה האזרחית 2012 בעת שכתבתי את הכתבה אודות התחזית השנתית של ריקי קיטרו, קרה דבר מדהים. הנבואות קרו תוך ימים ושבועות בלבד. הנה תזכורת מקצת הנבואות שכבר קרו: אסון הפיגוע בבולגריה היה אחד מהנבואות שהוציאו אותנו משלוותנו. ריקי נבאה את הנבואה המדהימה בלילה ולמחרת בצהרים זה קרה. מחבל מתאבד התפוצץ באוטובוס מלא ישראלים בבורגס, בולגריה וספגנו אבידות כואבות. הנבואה על השריפות בכרמל גם הוציאה מאיתנו קריאות תדהמה, שכן מי היה מאמין שלאחר השריפה הגדולה בכרמל (שגם אותה אגב חזתה ריקי בזמנו) יישרף הכרמל עוד מספר פעמים? זכור לי במיוחד מקרה שהצחיק אותנו חברי הקבוצה 'קיטרו וחברים' כשגיליתי יום אחד בשיטוטיי הרבים באינטרנט את הפורום 'בחדרי חדרים' שם העלו כמה בלוגרים את הנבואות של ריקי והכריזו עליה 'הנביאה החדשה'.
עוד נבואות שקרו: שערוריות במשטרה, אניית השעשועים שטבעה, עזה בוערת, תאונות צנחנים, מלחמת אזרחים בסוריה ורצח עם. דמשק מופצצת. עיר תיחרב לחלוטין, מות המשפחה החרדית בירידות טבריה עקב ליקוי בבלמים, מלחמות חורמה בחצרות רבנים, אלימות חברתית במדינה, במדינות ערב, האיסלם ירים את ראשו על כל העולם, מהפכות במצרים, רציחות של מנהיגי החמאס, חזרה לתקופת 'חומה ומגדל
מפלגת קדימה תתפרק בצורה הכי מכוערת, חטיפות ברחבי העולם, חטיפה של ספינות, פירטים בים, סרקוזי יפסיד בבחירות, אנטישמיות גואה
באירופה ובעולם. שביתות והפגנות מוזרות. נפילתם הכלכלית של יוון וספרד, שריפות ענק בכל ארצות הברית, רעידות אדמה במקומות שלא חשבנו שיקרו וגם בישראל, שינויים בממשלות העולם, מחלות ישנות יחזרו בגדול,
שערורייה בוותיקן, טעויות בתרופות, רופאים נותנים מינונים לא נכונים לחולים טעויות שימשיכו לככב בתקשורת גם השנה הזאת. יקרו הרבה טעויות מוזרות, כמו לדוגמא: בעטיפות שוקולד יתגלה שזה לא שוקולד אלא משהו אחר. הנבואות של ריקי קיטרו קרו באופן מפתיע: מלחמות ואלימות קיצונית כלפי מנהיגי העולם ובמיוחד כלפי מנהיגים ערבים. שגרירויות יסגרו ושגרירים יחזרו הביתה. אבל בארצות הברית, רציחתו של השגריר האמריקאי בלוב, שרפות בהודו, צונאמי באינדונזיה, גשם של מטאורים
וכל מה שנאמר קרה אחרי שעות ספורות, כמו למשל הנבואה המפתיעה 'עצים יכרתו באכזריות' וכמה שעות אחר כך העליתי את הנבואה מצולמת לצד החדשות. גם שערוריות ריקי חזתה, שערוריות בנושאים שונים כולל שערוריות מין, גשם, שלגים, אסונות מטוסים, שרפות בכל רחבי העולם בקליפורניה ובהוליווד.

חודשיים אחרי שיצאה הכתבה עם התחזיות השנתיות 'רבותי העולם השתגע', "נגמרו" הנבואות כמעט כולן ומאז מצאנו את עצמנו מחכים בקוצר רוח לנבואות החדשות שיכתבו לכבוד השנה העברית החדשה.
ריקי: "מה שהתחיל כמגמה בתחילת השנה האזרחית החדשה, ממשיך עם עולם לא יציב. מזג האוויר ישתגע ויהיו הרבה שיטפונות ברצף מטורף בשלושת השנים הקרובות. המגמה תמשיך גם השנה ואף תגבר. יהיו רציחות, חטיפות, שריפות וסופות בקנה מידה שלא ראינו עד כה. תהייה הקצנה בכל העולם, התפרצויות וטרוף בכל הגבולות, טעויות במחשבים והאקרים שכתבתי ושקרו בחודש פברואר ומאז התחילו כל השיבושים, כולל התקפת האקרים על המחשבים באירן וברחבי העולם. כל מה שקשור בנושא האינטרנט יהיה פרוץ ויגרום למהפך. מהפך שייתן שליטה על האזרח ושליטה לאזרח בקטע של הניהול. יהיו בעיות עם חשמל, עם שירות וקידמה, תחבורה, אינטרנט, כסף יהיו זיופים במטבעות ובכספים, מדינות ידפיסו כספים חדשים וכל מה שהאדם משתמש בו יותקף ויהיה סוג של ריסטארט – התחלה מחדש. אני רואה הרבה מאוד סוגי נשק חדשים ומטוסים חדשים. כוכבי לכת חדשים שיתגלו ומערכת כוכבים חדשה. ימצאו חיים על המאדים, סימנים מוזרים בכוכב מארס ועקבות חוצנים בכל רחבי העולם. הרבה מאוד תיאוריות של מדענים שיופרכו לחלוטין והרבה מאוד ביסוס ואישוש של תיאוריות חדשות בקטע של התפתחות האדם ותופעת השיבוט חוזרת. אני רואה גם אסונות לכוכבי קולנוע, יהיו תאונות ואסונות במכוניות חדשות, משאיות, מסוקים ותאונות מוזרות בכל העולם. יהיו מלא תאונות ומבחינתי אני אומרת את זה כבר הרבה זמן. רק אם אנשים יעשו שינוי, העולם ישתנה. יש פה התנהגות לא נכונה של בני אדם. אדם לאדם זאב. חוסר כבוד, חשיבה שגויה, קינאה, זלזול ורוע שלא היו בעולם לפני כן. יש הרבה מאוד רוע בעולם ולכן המצב הקשה רק ילך ויחמיר. 10 השנים הקרובות הולכות להיות מוזרות, שונות, קשות ואכזריות. מי שקורא לנבואות שלי 'נבואות זעם' אינו מדאיג אותי. אני מנחה אנשים בצורה ברורה ומשנה להם את העתיד. פעם היו כאן אנשים עם חזון שאמרו 'טוב למות בעד ארצנו' והיום מה מחזיק את האנשים האלה? איזו אמונה? הרעיון שעמד מאחורי הקמת המדינה היה ביטחון לעם היהודי ואיפה האידיאה עומדת היום? כולם חושבים ש'מגיע להם' וזה הריקבון. אנשים מקנאים באחרים שיש להם כסף ולמה? כי יש כאלו שמרוויחים את לחמם תוך כדי עבודה קשה. אז לפני שאתם מעבירים ביקורת על אחרים, כדאי שתעבירו ביקורת על עצמכם ותיקחו אחריות על החיים שלכם.

בעקבות תחזית כלכלית קשה ומהומות שחזית שיקרו באירופה, האם העולם נכנס לעידן של סחרור ומשבר כלכלי עולמי?
ריקי: "העולם נכנס למשבר כלכלי כי הוא מנוהל בצורה לא נכונה. מה שקורה בספרד ובאיטליה זה תוצאה של אנשים שכמעט ולא עובדים. אצלנו בישראל האנשים הרבה יותר חרוצים. צריך לראות מאיפה התחיל המשבר. לפני 7 או 8 שנים כשחזיתי את משבר ה'יורו' אמרו לי 'מה את מדברת שטויות' והנה זה קורה. ישראל תעבור את כל המשברים הכלכליים יותר טוב ממדינות אחרות בעולם. ישראל תשרוד בלי משברים חריגים ואף בנק לא ייסגר פה.

שנת הכאוס
ישראל ניצבת מול מצב ביטחוני מתעתע ואיום שלא היה כמותו בעבר האיום המרכזי על שלום העולם מגיע הפעם מכיוון איראן שמשיגה בהדרגה יכולות נשק גרעיני, ובמקביל, מחמשת ותומכת בארגוני טרור במזרח התיכון ובעולם כולו, באמצעות שליחיה 'חיזבאללה' ו'חמאס'.
עברנו שנה של טלטלה אזורית, מצב ביטחוני קטסטרופלי ואיראן בדרך לפצצה גרעינית, איך תיראה שנת תשע"ג מבחינה ביטחונית?
ריקי: "תהייה שנה עם המון פיגועים, משברים, שריפות מכוונות ומחבלים. אני רואה 5, 4 כנופיות של מחבלים שיתפסו וכאלו שיתפוצצו תוך כדי. אני רואה הידרדרות במעמדה של ירושלים. הידרדרות במצב בין דתיים וחילונים, בין יהודים וערבים, וזה יקרה עד 5 – 4 שנים מעכשיו, כאשר בהמשך הדרך ירושלים תחולק.

ואיך יראה צה"ל? האם הוא יתחזק?
ריקי: "מעמדו של צה"ל תמיד יהיה איתן. ותוך כך צה"ל יעבור משברים, תאונות, תופעת העריקות תגבר, גנבות, פיגועים ואסונות בקנה מידה רציני וכל זה בגלל ניהול לא נכון. מפקדים יצאו אחד נגד השני ויהיו שערוריות בכל מה שקשור לביטחון, גם במשטרה וגם בגופים ביטחוניים שאחראים על חיינו.

הגזרות הכלכליות ממשיכות לאיים מעל ראשינו. יש אומרים שאחרי החגים אנחנו צפויים להעלאת מחירים בצורה דרסטית.
ריקי: "כן! מצפות לנו גזרות כלכליות מטורפות ברמה שלא הייתה כאן לפני כן. יהיה חוסר סדר וטרוף מוחלט בתוך המערכת."

גם מזג האוויר השתגע, וזה קורה בדיוק כמו שחזית לפני שנה
ריקי: "מזג האוויר השתגע. יהיו מלא שיטפונות ואסונות שקשורים במים. החורף יהיה מאוד קשה ויהיה גם צונאמי מטורף. שלגים רבים והרי קרח ימסו ויעלו את מפלס האוקיאנוס. כל העולם הולך לקראת סדר עולמי חדש."

אם חשבתם ששנת תשע"ב הייתה קשה ומפחידה, כדאי שתחכו ותראו מה יש לרבקה הנביאה לומר בעניין השנה החדשה שבפתח. "העולם עומד מוכה הלם ממה שקורה באירן. כולם מדברים על האטום שאירן מתכננת לזרוק עלינו. אחמדינג'אד הכריז שימחק את ישראל מעל המפה. הנרי קיסינג'ר טוען שבעוד 10 שנים ישראל לא תהייה קיימת. איפה אנחנו עומדים מול איומים שכאלו?"

ריקי: "אחמדינג'אד יושמד! כולם נלחמים בכולם! 4 החודשים הקרובים יהיו מאוד קשים במדינות ערב. תהיה יציאה של מוסלמים נגד המנהיגים שלהם, מלחמה גם נגד האייתולות והם יפגעו, וזה יקרה במשך 4 שנים קדימה. תהייה סוג של מלחמה עם האיסלאם. מדינות העולם יצאו נגד האיסלאם שכובש עכשיו את אירופה. האירופאים יקומו עליהם ויהיו שריפות של מסגדים ומקדשים. מצד אחד יש כמיהה לדת, לרוחניות, לאותות וסימנים וחיפוש משהו להישען עליו. מצד שני תהיה התקוממות נגד הטירוף הזה של דת בכפיה. הרבה אנשים לא רוצים שיכפו עליהם את הדת וזה בעצם דבר והיפוכו. בארצות הברית האנטישמיות גוברת ונעשית הרבה יותר קשה. יהיו המון ניסיונות פגיעה במנהיגים למיניהם ותהיה מלחמה בתוך מלחמה בין מוסלמים, נוצרים ויהודים."

בתוך כל הכאוס הזה, מה יהיה מצבם של הישראלים בתקופה הקרובה?
ריקי: "אני רואה מחתרת יהודית חזקה מתמיד, מחתרת שלא הייתה עדיין וזה יגרום לנו לנזק רציני ביותר."

לאור ההכרזה של ראש הממשלה בעניין האטום האירני והניסיון מצד גורמים שונים להשתיק אותו, האם ישראל תתקוף בסופו של דבר את אירן?
ריקי: "זה משחק הטעיה של המנהיגים בכלי התקשורת העולמית. תחילה הם הגדילו קטע התקיפה והפגיעה באירן, אחר כך הם אמרו שידחו את התקיפה. בסופו של דבר אירן תיפגע. ישראל תתקוף באירן יחד עם ארצות הברית ובריטניה כמו שאמרתי זאת קודם אני אומרת את זה גם עכשיו. החודשים הקרובים יהיו מאוד מורכבים מאסונות ברחבי העולם ונראה כי הפגיעה באירן תהיה ממש קרובה."

השאלה הכי בוערת היום בהלך רוח התושבים בישראל היא, האם יזרקו אי פעם פצצת אטום על ישראל?
ריקי: "יאיימו וינסו לזרוק עלינו אטום, אבל לא יצליחו! לא יצליחו לזרוק עלינו אטום. למרות זאת תהייה מעורבות של אטום בכל רחבי העולם ואנחנו נהייה אלו שישתמשו באטום נגדם. ישנם דברים שנעשים מאחורי הקלעים גם עכשיו ולא הכל מובן לאזרחים. למוסלמים במדינות ערב לא מחכים חיים קלים, יקרו שם אסונות בקנה מידה מטורף, בסוריה, מצרים, לבנון, ירדן ואירן."

האם המשפט מצפון תפתח הרעה רלוונטי בתקופה שלנו?
ריקי: "דווקא במקרה הזה מדרום תפתח הרעה. הצד הדרומי של המדינה יותקף מאוד."

החברים בפייסבוק קוראים את הנבואות שלך וכותבים לי באינבוקס שהם מאוד מפחדים. בקשה בשבילם, האם בתוך כל הכאוס הנוראי, ישנם גם בשורות משמחות?
ריקי: "ברור! נפט יתגלה במדינה. יהיה גל של פרסום לישראלים בכל מיני דברים ונושאים. יהיו הרבה המצאות חדשות והרבה תרופות חדשות למחלות שנחשבו חשוכות מרפא. החברים שלי שבשמים מראים לנו המון נבואות היום, בהמון מישורים ל – 4 השנים הקרובות. דברים עומדים לקרות פה ועכשיו, לעתיד הקרוב והיותר רחוק."

לסיום ריקי, ישנם אנשים קוראים את הנבואות שלך ומאוד פוחדים. ואני שואלת למה את כותבת את הנבואות?
ריקי מחייכת ועונה לי בנימה אופטימית: "אנשים פוחדים? באמת? האם הם פוחדים גם כשהם פותחים את העיתון והטלוויזיה ורואים את כל מה שקורה בחדשות ואז הם לא מפחדים? איך הם מרגישים אז? למה יש נבואות? למה היו נבואות בתקופת התנ"ך? נביאי הזעם בתנ"ך הזהירו את העם ממה שעתיד לקרות וכבר כתבתי הרבה על זה. הנביאים אמרו לעם 'תיזהרו! אל תעשו את זה, תשמרו על עצמכם'. כל הכוונה של הנבואות זה גם כדי להראות שאפשר לשנות דברים, אם רוצים. אצלי זה בא מקטע של אכפתיות, רצון ואהבה. אני אדם אוהב, אדם אחר, אדם אכפתי. אני מאירה לאנשים את הדרך כי אכפת לי. אני מעירה להם כדי שיתעוררו ויבינו שאפשר לשנות. אני מקבלת את המידע ומעבירה אותו הלאה למען יראו כולם ויראו."

גם ריקי וגם אנוכי יודעות בתוך תוכנו כי יש עוד מלא נבואות הדרך והיריעה קצרה מלהכיל. לא אוכל לשכוח את הלילות הלבנים שעברנו ואנחנו עוברים, כל חברי הקבוצה 'קיטרו וחברים' שאנחנו קוראים לה 'משפחת קיטרו'. עוד לילות לבנים רבים מחכים לנו וזוהי רק תחילת הדרך או המשכה.

כתבה: רות קרייתי