חדשות
שמחה ואושר בהישג יד

שמחה ואושר בהישג יד

כולנו זקוקים לחסד, כולנו זקוקים למגע. לרכוש חום לא בכסף, לרכוש מתוף מגע, לתת בלי לרצות לקחת

אתם בוודאי מכירים את השיר הנפלא ששרה נורית גלרון, שאת מילותיו המופלאות כתב נתן זך והלחן של אילן וירצברג כולנו זקוקים לחסד כולנו זקוקים למגע.

מה בסופו של דבר הכי חשוב לנו? שיאהבו אותו, שנאהב, שיהיה לנו עם מי לחלוק את חוויותינו, שתהיה לנו כתף להישען עליה, ונקבל חיבוק חם כל אימת שנצטרך. הרבה כסף, שררה, כוח, בית עם גינה ומכונית מנצנצת, כל אלה אינם שווים כשהאדם אינו יודע לאהוב ולתת אהבה. זו אינה חייבת להיות אהבה רומנטית, אלא אהבה לחיים ולמה שיש להם להציע, אהבה לזולת, נכונות לעזור בשעת הצורך, חמלה ורגישות. וכמובן שזה נפלא כשיש די כסף, כי זה מאפשר לנו חיים עם פחות דאגות.

מה יכול להביא לנו שמחה ואושר?
לדעתי המצרך הראשון לחיים מאושרים הוא אהבה. לאהוב את בן או בת הזוג שלנו (ואם אין זה גם בסדר), לאהוב את ילדינו, את בני המשפחה, את החברים.
ליהנות ממה שיש לנו ולא לקטר ולהתלונן ולהתלונן כל הזמן. מתחת לאף שלנו נמצאים כל כך הרבה דברים טובים, ורק צריך לשים לב אליהם. האושר לא נמצא אי שם, אלא בתוך ליבנו.
לממש את החלומות שלנו, כי בלי זה לעולם נישאר מתוסכלים. את אוהבת לצייר? לכי ללמוד את זה, תתחילי לצייר, גם אם אין לך זמן או שיש לך ילדים קטנים. תמצאי את הזמן, ותביאי לכך שהנסיבות יאפשרו לך לצייר.

תשתפו – אל תשמרו הכל בלב, ואל תתביישו לחלוק עם אחרים את מה שמטריד אתכם. כשיש אוזן קשבת החיים יותר קלים. ואם אין לכם חברים קרובים, הגיע הזמן למצוא כאלה – בעבודה למשל, באמצעות הפייסבוק ורשתות חברתיות אחרות (למשל 'קפה דמרקר'), ישנם פורומים שדרכם ניתן להכיר חברים חדשים ועוד. אל תתביישו לפנות למי שמעניין אתכם, וגם אם תקבלו סירוב, זה לא נורא, תמשיכו הלאה.

אל תהיו צרי עין – אנשים בסביבתכם מצליחים? גם אתם יכולים להצליח. במקום להתמרמר ולדבר רעה על מי שהצליח, תפרגנו. אם תשקיעו במה שאתם אוהבים ותתמידו – גם אתם תצליחו. עם אורך רוח, השקעה ואמונה תגיעו להצלחה. ואם יש לכם טיפים נוספים לאושר – אתם מוזמנים להוסיף. אני מאחלת לכולנו חיים מלאי שמחה ואהבה.

מאת: חגית רימון, עו"ד ועורכת אתר אישה

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

nine + 16 =