חדשות
ריקי קיטרו – מורה לחיים

ריקי קיטרו – מורה לחיים

מסע ארוך מתוך המוות אל החיים, הוביל את כולם לקרוא לה מורה לחיים. אני מעדיפה לקרוא לה מצילת חיים. ראיון בלעדי!

תפיסת האנס הסדרתי בני סלע, חשיפת רוצח תאיר ראדה, צונאמי ביפן, הוריקן בארה"ב, פיגועים, רצח משפחת פוגל, רעידות אדמה בעולם, מטוסים מתרסקים, מציאת נעדרים בזמן אמת, הצלת חיים, חזרתו של גלעד שליט באוקטובר השנה, כל תחזית שלה בול פגיעה. מי את ריקי קיטרו? חמושה בסקרנות אדירה יצאתי לחקור את האישה ואת התופעה

מזה כשנתיים עוקבת אני אחר נבואותיה של האישה והאגדה, הכוהנת הגדולה, האייקון הבלתי מעורער, זו שמקבלת מסרים מ'החברים שלה', ריקי קיטרו החיפאית ואני שואלת את עצמי, היא אמיתית?. המעקב אחריה לווה ברעד קל, פרפרים בלב וחששות, איך לעזאזל היא עושה את זה? איזה נבואה היא עומדת לכתוב היום בקיר שלה? ארבע דפי פייסבוק וכמות מקסימאלית של חברים יש למלכה הבלתי מעורערת של המיסטיקנים. אני מנוייה על שניים מהם. רק כדי לסבר לכם את האוזן, על הכמות הבלתי נתפסת של מעריצים, אנשי מפתח ומפורסמים, ארבעת אלפים מנויים שלה בפייסבוק ברכו אותה ליום הולדתה. ואני? זמן רב עבר עד שהעזתי להשחיל משפט תגובה בקיר שלה, לאחר שקראתי וראיתי במו עיני נבואות שהתגשמו תוך שעות ספורות, או ימים. האם ייתכן שאדם מסוגל לדייק בנבואותיו בצורה כה מדוייקת, בדיוק שאינו משתמעת לשני פנים?
עם יד על הלב, מעולם לא נתקלתי ב'תופעה' שכזאת וקצרה היריעה מלהכיל את כל תכונותיה ומעשיה. התחלתי לנבור באינטרנט ולהפתעתי הרבה גיליתי אוצר מדהים אודותיה. תיעוד של סרטונים בכל מיני אתרים, תיעוד של אנשים המספרים כיצד ואיך היא עזרה להם ומיד הבנתי, אנשים פשוט סוגדים לה. יש לה קהל מעריצים ברחבי הארץ והעולם, שלא מפספס את הנבואות והתחזיות שלה ונערך בהתאם להמלצותיה. ערכו עליה אין ספור של כתבות בארץ ובעולם. היא מתארחת באופן קבוע, מזה עשר שנים בתוכניות הרדיו של חיפה ותל אביב. תוכנית עם קהל מעריצים מושבע שמתחנן לעלות לשידור המתקיים בכל מוצאי שבת בחצות. היא אורחת כבוד ומשתתפת בתוכניות טלוויזיה בערוץ 2, בערוץ ערוץ 10 ובערוץ 24. גמעתי בצמא את כל נבואותיה בפייסבוק. צחקתי כשראיתי את תגובותיהם הנדהמות של אנשים שונים כשהיא ניבאה על העתיד בארץ ובעולם. צחקתי כשקראתי את שאלותיהם ועוד יותר צחקתי כשקראתי את תשובותיה הנחרצות ושלא תחשבו לרגע שהכל בא לה בקלות שכזאת.

הנעדרת נמצאה
דרך ארוכה עברה מי שנחשבת היום לאייקון עולמי, לרנטגן האנושי, לנביאה הבלתי מעורערת, לקמע, לכוהנת הגדולה, לריקי קיטרו. מילדות עשוקה וספוגת עצב בשכונת דורה בנתניה, דרך חתחתים שעברה, כדי ללמוד הכל על בשרה ולהיות ראויה למעמדה. מעמד שהעמיד אותה בראש המיסטיקנים במדינה ומשם לפסגת התודעה העולמית. ריקי קיטרו היא מדיום, פראפסיכולוגית, מתקשרת, מאמנת אישית ומורה לחיים העובדת בשיטה ייחודית רק לה. שיטה המשלבת יכולת אבחון, יכולת להדריך ולכוון בזכות ניסיון חיים עשיר שעברה בעצמה.
ריקי התגלתה כפנומנאלית, כמצילת חיים של ממש והמקרה הבא שאירע לפני ימים ספורים בלבד, הוכיח לי מדוע היא נחשבת ל'גדולה מכולם'. הטלפון הנייד צלצל במשרדה והרי ידוע לכל כשריקי בפגישה היא נותנת את כל כולה לפציינט שיושב מולה ואסור להפריע לה. תמי בל, יד ימינה ומפיקת תוכנית הרדיו שלה, מיהרה לענות לשיחה. מעברו השני של הקו נשמעה בחורה מבוהלת שביקשה את ריקי בדחיפות ובקול היסטרי. תמי, שהרגישה מיד בחושים החדים שלה שמדובר במשהו מיוחד במינו, התפרצה לחדרה של ריקי והגישה לה את הטלפון, תוך שהיא אומרת: "דחוף ריקי, זה דחוף!!!". ריקי ענתה לשיחה ללא היסוס ושאלה את הבחורה: "במה אני יכולה לעזור?" הבחורה הבוכייה סיפרה שאימא שלה נעדרת מזה זמן מה ושכל בני המשפחה ממוטטים. כולם מחפשים אחריה, החברים בפייסבוק, המשטרה, המשפחה אך אינם מוצאים אותה והם דואגים שאם לא תימצא בשעות הקרובות, ייתכן ויהיה מאוחר מידי למצוא אותה בחיים. ריקי, בקשיחות האופיינית לה ענתה ללא כל היסוס ושלפה: "תקשיבי לי ותקשיבי טוב. אני לא מכירה אותך, אני לא יודעת מי את, אבל דבר אחד אני יודעת. אימא שלך עדיין בחיים אבל היא בסכנת חיים גדולה. אני רואה שהיא מקבלת תרופות שלא מתאימות לה. אני רואה אותה שוכבת על הרצפה, ליד גדר, ליד קוצים, בתוך שדה, עם משהו עם שחור עם פרחים, (בדיעבד התברר שריקי תיארה את התיק של האם) יש לה בשורשי השיער צבע לבן, עין אחת נפוחה והיא שוכבת מחוסרת הכרה ארבע רחובות מהבית שלכם." ריקי מסרה לבחורה פרטים מדוייקים לגבי מקום המצאה של האם הנעדרת וזרזה אותה לגשת לשם במהירות. בני המשפחה, ששעות ספורות לפני השיחה עם ריקי, פרסמו בפייסבוק בקשת עזרה למציאת האם הנעדרת, בתוספת תמונתה, הודיעו מאוחר יותר, לכל המחפשים כי האם נמצאה. תודות להכוונתה של ריקי, נמצאה האם בריאה ושלמה תוך ארבע שעות מאז שנעדרה. תמי: "מדהים כמה שהתיאור של ריקי היה מדוייק. ע' (שם שמור במערכת) הזעיקה את המשטרה והאימא נמצאה בדיוק באותו מקום שריקי אמרה ועם עין נפוחה. לריקי יש יכולות מדהימות. היא מצילה חיים."

ידע הוא כוח
אם הייתם אומרים לריקי קיטרו בילדותה העצובה כי לכשתגדל יעלו אליה לרגל כל אושיות הארץ והעולם, מן הסתם הייתה מחייכת את אחד מחיוכה הממיס לב ומבטלת זאת בכף יד. מאחוריה סיפור חיים לא פשוט, בלשון המעטה. דרך חיים שהכין את הקרקע לצמיחתה הגדולה. היא האגדה, היא עיני הרנטגן שמפשיטה אנשים במבט חודר, בעלת ראיה על חושית, בעלת ידע, הנביאה הבלתי מעורערת שכל נבואות שלה הם בול פגיעה. "אנשים מפחדים ממך ריקי. אומרים שאת קשוחה מידי ולא מסננת מסרים וקשה להם לשמוע את מה שאת אומרת" אמרתי לה. ריקי: "אני מאמינה שצריך לומר לאדם את כל האמת בלי להסתיר, גם אם היא כואבת ולא נעימה. זה נותן אפשרות וכוח לשנות ולהציל את חיים, כי אם מישהו יודע מה עומד לקרות לו הוא יכול לשנות את חייו במו ידיו. אני מאמינה שעלי לומר את כל האמת, את הכל. זוהי חובתי המוסרית ומאידך גם זכותי הגדולה. לפי השיטה שאיתה אני עובדת, אפשר לשנות את העתיד ואסור להיכנע. הרי 98% אחוזים מהעתיד שלנו ניתן לשנות בנקודות זמן שונות ואין סיבה להפיל את האשמה על אחרים. המוטו שלי, שמנחה אותי לאורך כל הדרך הוא 'ידע הוא כוח' ואם אדם יודע מה עומד לקרות לו הוא יכול לשנות. אנחנו יכולים לשנות את חיינו במו ידינו. בזכות הידע אנחנו יכולים לקחת אחריות על חיינו ועל חיי יקירנו." מזה כשנתיים היא עוברת תקופה אישית לא קלה. ריקי: "שלא תחשבי שקל לי. אני מאוד פגועה ומרגישה נבגדת. אנשים פוגעים בי, שמים לי דברים מוזרים בדלת ועושים לי כישופים, אבל זה לא מפחיד אותי. אני באה מתוך הגיהינום ואלוהים בוחן אותי כל יום. לפני שלושה חודשים אנשים הורידו לי את השאלטר בבית, מתים שאני יעוף מכאן. פשוט לא להאמין איזה דברים הם מסוגלים לעשות. אנשים עושים הכל כדי להשמיד אותי כי כואב להם לשמוע מה יש לי להגיד."

משפחת קיטרו
היכולות של ריקי קיטרו נוגעות בתחומים רבים וכל נבואה שלה מתגשמת תוך זמן קצר ביותר. לאורך כל היום היא מקבלת מסרים ונבואות והמצב הולך ונהייה יותר ויותר מוטרף. ריקי: "בשנה האחרונה יש תהליך מואץ של נבואות שמתגשמות תוך שעות וימים. קורים פה דברים מדהימים שאין כזה דבר בעולם. כל מה שאני אומרת קורה. איפה ראית דבר כזה קודם? זה לא קיים בשום מקום בעולם, זה מדהים. התפקיד שלי הוא להעיר את האנשים וללמד אותם איך לקחת את עצמם בידיים. אני שליחה, מה שאני רואה בעולם אף אחד לא רואה. היכולות שלי נוגעות בהמון תחומים וכל היום אני מקבלת מסרים. כל מה שקרה ביפן חזיתי לפני שקרה ואת היית עדה לזה. הצונאמי ביפן והקרינה האטומית, ההוריקן בארצות הברית עליו אמרתי שלא יפגע בניו-יורק אלא יסטה ימינה וזה מה שקרה. שאלו את הבן שלי ניר שגר בארה"ב, מדוע הוא לא מתפנה ואת יודעת מה הוא אמר להם? אימא שלי לא אמרה לי. אמרתי שיפלו מטוסים בכמות מטורפת שמעולם לא היה, וזה קרה. אמרתי רעידות אדמה בעולם וראית בעצמך איך זה קרה, תוך שעות וימים. אמרתי מחבלים בהתנחלות ולצערי נכנסו מחבלים והרגו את משפחת פוגל. אמרתי פיגוע באילת וזה מה שקרה. אמרתי שגלעד שליט יחזור באוקטובר ותראי מה קורה עכשיו, זה פשוט מדהים. יש תהליך עולמי מואץ של מסרים ואני מקבלת אותם בזמן אמת ומשדרת אותם מיד."
למען גילוי נאות אינני יכולה שלא להסכים עם ריקי, שכן הייתי עדה לכל נבואותיה ואף הייתי בין אלו שאיששו את תחזיותיה היום יומיות. ראיתי אנשים מרותקים בתוך ארבעת קירות הפייסבוק שלה. הם ישבו מול המסך במשך ימים ולילות ארוכים, רק כדי לגמוע בצמא את נבואותיה. אחד הקירות ששמו 'קיטרו וחברים' הפך לפופולארי ביותר בפייסבוק וכל חברי 'משפחת קיטרו' מתפקדים שם כמשפחה אחת גדולה. משפחת קיטרו הוירטואלית הולכת וגדלה ומיום ליום נוספים חברים חדשים וכולם מתכתבים עם כולם. מעבירים חוויות ואפילו מתווכחים ביניהם כמו משפחה אמיתית. ומה קורה כשמתחברים לקבוצה אנשים שמתווכחים עם חברי הקבוצה, או מערערים את תחזיותיה של ריקי? "אני מיד מורידה אותו ומרגיעה את כולם" אומרת ריקי. "לא נותנת פתח לאף אחד לפגוע ב'משפחה' שלי."

באה מאהבה
עדת מעריציה של ריקי קיטרו גומעים בצמא כל פירור וכל מידע אודות תחזיותיה. אלו שעולים אליה לרגל, או מחוברים אליה לווריד הפייסבוק, אינם יודעים בעצם כי מזה כשנתיים עוברת ריקי קיטרו משבר אישי קשה ביותר. ריקי: "אנשים רואים אותי בטלוויזיה, או בתוכנית השבועית של ברדיו חיפה דרך האינטרנט, וחושבים שיש לי ביטחון עצמי מופרז. הם בעצם לא יודעים שאני שבורה. אם לא הייתי עוברת על הבשר שלי את כל האסונות שקרו לי, כמו עשר גלגולים בגלגול אחד, לא הייתי יכולה לעזור להם. אני שומעת עשרות צרות של אנשים מידי יום וכואב לי הלב עליהם. אלו שמגיעים אלי ואלו ששולחים לי מיילים, או בקשות לפייסבוק ואני עוזרת לכולם. אנשים מספרים לי על אונס שעברו, על מכות, על אלימות והתעללויות ואני מחזיקה את כולם. בפסח ארגנתי 1800חבילות למען הקהילה, הבאתי אוכל למשפחות נזקקות ועוד דברים שהשתיקה יפה להם. המון צער וכאב אני חווה."
"אנשים מכירים אותך דרך מה שאת משדרת להם. המון עוצמה, חוזק, קשיחות אבל לא יודעים מי את ריקי האמיתית" אמרתי. ריקי: "עברתי גיהינום בחיים רק כדי להיות חזקה ולעזור לכולם. עברתי שני צנתורים, תסחיפים בשני הריאות ואני לוקחת כדורים מדללי דם. אני סובלת מסוכרת, יתר לחץ דם, דלקת קרום המוח והגוף שלי שבור. הרגלים שלי בקושי אני הולכת עליהם ויש לי רגל אחת נכה."
"ספרי לי על ילדותך" ביקשתי. ריקי: "הייתה לי ילדות קשה וחיים עצובים. נולדתי בשכונת דורה בנתניה ויש לי עוד שני אחים ואחות. אחותי קוראת לי 'מוסד' ואחי מפקד סטיל לשעבר. היום כולם אנשי מחשבים ואני סיימתי תיכון, אבל לא גמרתי בגרות. למדתי בבית ספר יסודי 'מסילות' והיו לי מורים מדהימים. למדתי בתיכון 'טשרניחובסקי' ואחר כך סיימתי ב'שרת'. כשהייתי בת שבע וחצי עד גיל שמונה נאנסתי בידי השכן שהיה פדופיל. היינו חבורת ילדים בשכונה וחיכינו לו בחוץ. הוא היה נותן לי עשרה גרוש מתנה ואונס אותי. כשהתחלתי להבין מה הוא עושה לי, חתכתי לעצמי את הידיים ושברתי את היד במערוך. הענשתי את עצמי. כשגדלתי נכנסתי לתחום האופנה והייתה לי חנות בגדים. הכנסתי לאופנה את בגדי השכבות והנחתי תצוגות אופנה עם דוגמניות על ובין הייתר גם תמי בן עמי. במהלך השנים האלו סוכנים רימו אותי והיו לי רגשות נחיתות ברמות מטורפות. שנאתי את עצמי בגלל האונס וסבלתי מהתקפות חרדה ברמות מטורפות. עברתי תאונות דרכים עם 98% אחוזי מוות וזעזוע מוח." הייכן התחיל המפנה בחייך?" שאלתי. ריקי: "כשעברתי לגור ברחובות. הכרתי שם אישה נפלאה ששמה בת-שבע. האישה שחזתה את מי ואת מה שאני היום. ישבתי מולה בעיניים פעורות והיא אמרה לי: 'מה את מיללת. את נועדת לעזור לאנשים. את תשבי בחדר מדהים ותעזרי לאנשים. כל מה שאת עוברת היום מכין אותך לקראת מה שתהיי.' אצל בת שבע למדתי, תוך כדי שהיא מטפלת לי בגב, למדתי להכיר עוד דברים אחרים בעולם. עברתי בבית הספר של החיים שלי, את כל מה שאדם יכול לעבור בגוף, בנפש ובכסף, כדי שלא יגידו לי שאני לא מבינה כלום. אחרי הטיפולים אצל בת שבע הלכתי ללמוד כירולוגיה הוליסטית ואז, אותה מנחה צילמה את היד שלי ואמרה לי: 'יש לך את החוש השישי.' כשהייתי בתוך התהליך ובתוך כל מה שעברתי, לא ידעתי שאני רואה אנשים ומנתחת אותם בגלל שאני 'רנטגן'. לא הבנתי מה שאני רואה. לא ידעתי לחבר בין הדברים. מטפל אחר שהייתי אצלו אמר לי שאני אבנה נורמות חדשות של מנהיגות אבל ינסו לפגוע בי בגלל מה שאני. לא קיבלתי את זה שאני צריכה להגיד לאנשים הכל, למה שישנאו אותי? אני רוצה שיאהבו אותי. מאחר ו- 98% מהעתיד אפשר לשנות, אני כן פותחת לאנשים את העיניים, כדי שיוכלו לשנות את העתיד שלהם לפני שיהיה מאוחר."

הגיהינום של החיים
לפני כעשר שנים הגיעה מננה לפגישה עם ריקי ומאז היא אינה עושה צעד חשוב, מבלי להתייעץ עם ריקי. מננה: "בפעם הראשונה כשהגעתי לביתה היא אמרה לי שבגיל 45 חיי ישתנו ללא הכר. אני לא אשכח לעולם את היום הזה. לצערי כשהגעתי לגיל הזה ביתי מאיה חלתה אך בזכות מה שריקי חזתה לי, ידעתי מה לעשות ואיך לפעול. במשך כל תקופת מחלתה ריקי ליוותה אותנו כל הדרך והייתה מאוד רגישה אלינו. היא חזתה שמאיה תעבור השתלת מח עצם ואחיה של מאיה יהיה התורם, בהתאמה של 100% אחוזים. אחרי ההשתלה מאיה איבדה את ההכרה וריקי אמרה לי 'הבת שלך תפקח את העיניים אחרי עשרה ימים, בשעה אחת בצהרים והמילה הראשונה שהיא תגיד יהיה אימא' וככה היה. אני לא הייתי לידה כשזה קרה אבל אחרי עשרה ימים מאיה פתחה את העיניים והרופאים סיפרו לי שהיא אמרה 'אימא'.
ריקי מעולם לא גרמה לנו אשליה, או אמרה שהנה מאיה יוצאת מזה, אפילו כשמאיה הרגישה מצויין אחרי ההשתלה והפסיקה את הטיפולים ולקיחת התרופות.אבל לאורך כל הדרך ריקי ידעה ואמרה לי שהיא לא תצא מזה. ריקי הכינה אותי לקראת מה שיקרה ובזכות זה עברתי את הגיהינום הזה חזקה יותר. יום אחד הגעתי לארץ והלכתי ישר לריקי. היא אמרה לי 'הבת שלך הולכת לעבור עכשיו את הגיהינום של החיים'. אמרתי לה 'נכון את צודקת ריקי, אבל היא כבר עברה את זה לא?' וריקי התעצבנה עלי ואמרה 'תגידי, את רוצה לשמוע את זה, או שאת לא רוצה?. אמרתי לך שהבת שלך תעבור גיהינום ולא תשרוד את זה'. שאלתי את ריקי מה עושים והיא אמרה לי שמעכשיו ועד שישה חודשים הילדה איננה. לצערי הרב שישה חודשים עברו והילדה נפטרה. בזכות הנבואה שלה ידעתי מה יהיה, אבל לא סיפרתי לאף אחד. ביום האחרון של מאיה, הזעקתי את אחיה ובעלי כדי שייפרדו ממנה ורק אז מאיה הבינה שהיא לא תשרוד את המחלה."

בני סלע – הנבואה שהתגשמה
אחת הנבואות של ריקי, מהמוכרים לנו ביותר, הייתה תפיסתו של האנס הסדרתי בני סלע. בזמן שכל המדינה חיפשה את האנס הסדרתי, שהטיל חיתתו על נשים ברחבי המדינה, הייתה ריקי קיטרו היחידה שידעה על מהלכיו ומקום המסתור שלו. שדר רדיו חיפה העלה את ריקי לשידור וביקש ממנה להגיד קבל עם ועדה הייכן מסתתר האנס. אחרי שפצחה את מקום המסתור של בני סלע, סיקרו כל מהדורות החדשות את האירוע וערוץ 10 אף הגדיל לעשות כשפתח את מהדורת החדשות המרכזית בכתבה מיוחדת, שהוקדשה לפיצוח מקום המסתור של סלע בידי ריקי קיטרו. מפכ"ל המשטרה דאז, אבי דיכטר אמר אז לערוץ 10: "גם אם היו לוקחים במאי שיביים את התפיסה של בני סלע, אני מסופק אם הוא היה מצליח להרכיב קבוצת אנשים, כפי שבפועל היא תפסה אותו." קיטרו שהדהימה את כולם כשחזתה מראש הייכן ומתי ייתפס בני סלע, כמה ימים לפני שנתפס, התארחה בתוכנית לילה ברדיו חיפה והצהירה: "האנס ייתפס ביום שישי בנהריה." לכתב שערך עליה את הכתבה בערוץ 10 היא מסרה: "אני נחשבת למכשפה לא קונבנציונאלית, מיסטיקאית שמתקשרת עם גורמים בשמים, שם נצבר כל הידע בעולם. למעלה בשמים יש ספריה קוסמית, שאליה בעצם מגיעים כל דברי הימים. כל מה שקרה וכל מה שיקרה ומאותה ספריה אנשים יכולים לקבל מידע." הנבואה שהתגשמה תפיסתו של סלע העלו את קרנה של ריקי קיטרו בעיני האנשים בארץ ובעולם והיא מיד עלתה לראש פירמידת המיסטיקנים בארץ ובעולם. ריקי: "זה היה מדהים כל הסיפור הזה. ידעתי על כל מהלכיו וידעתי איפה הוא נמצא בכל רגע נתון וגם את זה שהוא תכנן לברוח לחו"ל. חבל שהמשטרה לא השכילה להשתמש בנו, המיסטיקאים, בכל פענוח רצח שנכנס למבוי סתום, כמו הסיפור עם תאיר ראדה. האדם שיושב היום בכלא לא רצח אותה ואני אמרתי את זה למשפחתה של תאיר. ליוויתי את המשפחה לאורך כל הדרך וללא שום תמורה. ידעתי שיושב במעצר בחור שלא רצח אותה." חמושה במידע שקיבלתי פניתי לאימא, אילנה ראדה ונדהמתי לשמוע את מה שהיה לה לספר לי.

תאיר ראדה – להסתכל לרוצח בעיניים
בתיק הרזומה והמרשים בנבואותיה הרבים של קיטרו, ישנה נבואה אחת שרבים מאוד מאמינים לה. פענוח הרצח האכזרי של הילדה תאיר ראדה, רצח שזעזע את המדינה. על ההחלטה להאשים את רומן זדורוב, פועל בניין שעבד בבית הספר ברצח, מספרת ריקי: "רומן לא רצח את תאיר ואני אמרתי את זה לאילנה. הגעתי לזירת הרצח וראיתי את הכל. תאיר דיברה איתי ואמרה לי מי רצח אותה. כשתאיר הגיעה לשירותים, ישבו בחוץ כמה ילדים שעישנו סיגריה. תאיר העירה להם ובגלל זה היא נרצחה. לא ירחק היום והרוצחים האמיתיים של תאיר יתפסו ורומן יתגלה כחף מפשע." גם עורך דינו של זדורוב, דוד שפיגל, לא האמין באשמת מרשו ואמר לתקשורת: "מדובר באדם רגיש ושביר. אני לא מתפלא שלחץ של המשטרה הצליח לכופף אותו ולגרום לו להודות ברצח. אם המשטרה הייתה לוחצת עליו יותר, הוא היה מודה בסופו של דבר ברצח ארלוזורוב ואף היה משחזר אותו." הוריה של תאיר הביעו אי שביעות נחת מחקירת המשטרה ואי אימון בחוקרים ודרשו מהמשטרה לחשוף את חומר החקירה שנאסף עד אותו זמן, בפני נציג מטעמם. אגב, דבר שלא נעשה מעולם. ריקי: "עד היום לא מצאו את הסכין שאיתו בוצע הרצח. תאיר אמרה לי שהסכין תקועה על עץ בחצר בית הספר, אבל אף אחד לא רצה לשמוע על כך."
פניתי לאילנה ראדה שסיפרה על חלקה של קיטרו בפרשה: "ריקי הגיעה אלינו מיד לאחר הרצח עם המון רצון לעזור וליוותה אותנו במשך שלוש שנים. היא תיארה במדוייק איך תאיר נרצחה ואמרה לנו את שמות הילדים שרצחו אותה. מאוד התחברתי לריקי ונשארנו בקשר עד היום."
בשיחה שניהלתי עם עורך הכתבה על תאיר, ששודרה בערוץ הראשון, סיפר נועם אמיר העובד כיום כשדר רדיו צפון: "באותה תקופה עבדתי ככתב, עורך ומגיש תוכניות בערוץ הראשון. סיפור רציחתה של תאיר ראדה הוא סיפור מורכב וגדול. ריקי הייתה בסוד העניינים לאורך כל הדרך והצליחה להעביר מסרים מתאיר. צילמתי אותה מדברת עם תאיר מעל קברה וזה היה ממש מרגש. כולנו בכינו. גם אני בכיתי. בית המשפט לא קיבל את גרסת ההורים והרשיע את רומן חד משמעית, למרות שלא היו הוכחות ברורות שרצח. בית המשפט קרא לנו שרלטנים והאשים אותנו שניצלנו את המשפחה. עד היום אני מאמין לגרסה של ריקי ואני מכיר אותה שנים. שדרנו יחד ברדיו 'מיקס' והפכנו לחברים טובים. היא חזתה שהתחנה תיסגר אבל אמרה לי שאהיה היחיד שיישאר לעבוד בתחנה החדשה שתיקרא 'רדיו צפון'. והנה, כמו שהיא ניבאה, כבר 9 שנים אני פה משדר אקטואליה מידי יום, בדיוק כמו שהיא אמרה לי. לדעתי ריקי היא הכי חזקה בארץ ויש לה כוח אדיר. כל מה שהיא חוזה מתקיים ולפעמים הכוח שלה, לדעתי, לא ניתן להבנה."

גילוי נאות
שבועיים וחצי לאחר הראיון המדהים עם ריקי קיטרו, נפל דבר. כאילו יד עליונה כיוונה את מהלך השתלשלות העניינים שהובילה אותי להיווכח במו עיני, בזמן אמת בכוחה המדהים של ריקי קיטרו. בני היקר נעדר, הסלולארי שלו היה מנותק ולא יכולנו ליצור איתו קשר במשך 24 שעות. מיותר לספר כי אחרי כתריסר שעות מורטות עצבים וחיפושים שלא הובילו לשום מקום, התקשרתי לריקי. הייתי באפיסת כוחות כללית, בכיתי בכי תמרורים ומיאנתי להירגע. לפתע פתאום, ללא כל אזהרה מוקדמת חוויתי למשך מספר שעות את מה שחווים אנשים המשחרים בפתח דלתה. תמי בל מזכירתה הנאמנה ענתה לשיחתי וסיפרה לי שריקי מאוד עסוקה, אך תתפנה לשוחח עימי. מרחוק שמעתי את קולה של ריקי השלו: "קודם כל תגידי לה שתנשום עמוק ותירגע. תגידי לה שלא תדאג, הילד בדרך!!!." שתקתי. הייתי המומה. עשרות מחשבות התרוצצו בראשי ותהיתי כיצד ריקי יודעת שבני נעדר? שתי דקות אחר כך היא התקשרה אלי: "תנשמי עמוק, תשתי מים ותירגעי. אל תדאגי, הבן שלך בדרך הביתה. תגידי לי, על מי הוא התעצבן? אני רואה אותו מאוד עצבני. אתמול בלילה הוא עלה לאוטובוס מאילת לתל אביב, אבל עכשיו הוא כבר בדרך חזרה. אל תדאגי הוא חוזר הביתה בשלום. הוא מבולבל, לא מאוזן, רעב ופצוע ברגל." חצי שעה ארוכה ישבתי מצונפת ושקטה במקום מושבי בסלון ביתי. כשהתאוששתי, ידעתי שעלי לפעול במהירות. מצוידת באינפורמציה המרגיעה והחיונית, התקשרתי למודיעין 'אגד' ושם נודע לי כי האוטובוס יצא מתל אביב לכיוון אילת בשעה 14.00בצהרים. מאותו רגע החל מחול שדים, שכלל עשרות טלפונים עם ריקי והמון כוחות נפש וחיזוקים שקיבלתי ממנה. בשעה 17.30 לא יכולתי לסבול יותר את המתח הנוראי ונסעתי לתחנת האוטובוס כדי לחכות שם לבני. שעתיים אחר כך, בני האהוב ירד מכבש האוטובוס ואני נפלתי על צווארו בבכי כמו שלא בכיתי מעולם. יחד איתי בכו כולם, ריקי בכתה בטלפון וכל אנשי התחנה שחזו במחזה המרגש בכו איתנו.

כתבה: רות קרייתי