חדשות
5 טיפים לבחירת ביטוח רכב

5 טיפים לבחירת ביטוח רכב

כלל הרכבים בישראל נדרשים לביטוח לרכב, בין אם מדובר בביטוח חובה, מקיף או צד ג' אנו מחויבים על פי החוק לרכוש אותם. תפקידם של הביטוחים השונים הוא להגן עלינו במקרה של נזקי גוף, תאונות ועוד. סיבה נוספת לחשיבותם הרבה של הביטוחים היא  העלויות הגבוהות שאנו עלולים לשאת בהן במידה ותאונה התרחשה או רכבנו נגנב. אספנו עבורכם חמש המלצות לבחירת ביטוח הרכב.

 1. ערכו השוואת מחירים

חברות הביטוח השונות מציעות מחירים שונים עבור ביטוח לרכב, לכן, מומלץ לערוך השוואה בין הצעות המחיר השונות ולבחור בחברה המציעה את המחיר הזול ביותר, אך, מבלי להתפשר על: איכות השירות, וותק וניסיון של חברת הביטוח, היקף הביטוח מבחינת הרחבות וכדומה. כמו כן, חשוב לוודא כי לצד המחיר הנמוך של הביטוח גם תשלום ההשתתפות העצמית אינו גבוה. ישנם אתרים רבים המציעים שירות השוואת מחירים בין החברות השונות אך אנו נמליץ לשוחח עימן כך קל יותר לשאול שאלות ולקבל מידע מלא מנציגי המכירה. מתוך הרגל אנו נוטים לחדש את הביטוח מדי שנה באופן אוטומטי אצל אותו הסוכן או חברת הביטוח אך בדיקה בחברות האחרות יכולה לחסוך סכום כסף משמעותי, כדאי לנהל משא ומתן על המחיר ולבקש הנחות. במקרים רבים תצליחו להוזיל את המחיר.

 1. רכשו חבילות ביטוח

רכישת ביטוח החובה והביטוח המקיף או צד ג' כדאי לרכוש באותה חברת ביטוח, בכדי לקבל הנחת חבילה. כמו כן, חברות הביטוח מציעות ביטוחים נוספים  בתחומים רבים כגון: דירה, חיים, בריאות וכן הלאה, מומלץ לבדוק האם ריכוז הביטוחים השונים באותה חברה תוזיל את המחיר אף יותר.

 1. בדקו האם אתם זכאים להנחה

חברות הביטוח מציעות הנחות בביטוח לרכב על פי קריטריונים שונים כגון: נהג זהיר, ביטוח לאישה, אישור העדר תביעות וכדומה. בררו מהן ההנחות הנהוגות והאם אתם עומדים בדרישות חברת הביטוח.

 1. סוכן פרטי מול חברת ביטוח

צרכנים מחפשים לקבל את המוצר הטוב ביותר בזמן הקצר ביותר ובשירות הטוב ביותר. ישנם הבדלים רבים בין סוכני ביטוח פרטיים לבין חברות הביטוח הישירות. הבדלים אלה מתבטאים בהפרשי מחיר והשירות הניתן. חשוב לבחון אותם טרם רכישת ביטוח לרכב. להלן ההבדלים העיקריים אליהם יש לשים לב:

 • סוכני הביטוח הפרטיים גובים מלקוחותיהם עמלת סוכן המייקרת את מחיר הפוליסה, בזמן שחברות הביטוח הישירות אינן גובות עמלה זו.
 • מרבית סוכני הביטוח יכולים לספק מידע אך ורק באמצעות שיחת טלפון ובשעות העבודה. לעומת זאת, בחברות הביטוח ניתן לקבל את מרבית השירות והמידע באמצעות האינטרנט ובכל זמן נתון. תוכלו לחסוך את זמן ההמתנה לנציג שירות טלפוני ולסיים הכל החל משלב הצעת המחיר ועד לשלבי הטיפול בתביעות.
 • בשיחה עם סוכן הביטוח עלול להישמט מידע רלוונטי, כיוון שהמידע עובר דרך מתווך, שיחה ישירה מול חברת הביטוח תאפשר קבלת פרטים מהימנים מהמקור עצמו.
 • פעמים רבות נדרש סוכן הביטוח להתייעץ עם חברת הביטוח טרם יוכל לתת מענה לשאלותיכם או בקשותיכם השונות, בשיחה עם חברת הביטוח תוכלו לקבל מענה מידי על הכל.
 • את הסוכן אתם יכולים להשיג אך ורק בשעות העבודה המוגדרות שלו, חלק מחברות הביטוח מפעילות מוקד חרום עשרים וארבע שעות ביממה לשירות המבוטח במקרה הצורך.
 1. התאימו את הביטוח הנכון עבורכם

אמנם מחירו של ביטוח החובה הוא כמעט אחיד בכל מקום, הביטוח המקיף מורכב מהרחבות ותוספות שונות שצריך לבדוק האם יש  לנו צורך בהן, או שמא כדאי לבטח את הרכב בביטוח צד ג' שהוא זול יותר. בכדי להוזיל את העלויות נמליץ לכם לבדוק את הדברים הבאים בביטוח המקיף:

 • גיל הנהגים ברכב- ככל שגיל הנהג גדול יותר כך תתקבל הנחה משמעותית יותר.
 • הגבלת נהגים ברכב – כאשר מגבילים את מספר הנהגים ברכב ניתן לקבל הנחה.
 • הרחבות בפוליסה – ניתן להוסיף הרחבות כגון: שירותי גרירה, שירות העברת טסט, כיסוי שמשות, שירותי דרך המעניק החלפת תקר ואספקת דלק ועוד. כדאי לבדוק האם צריך את כל הכיסויים או האם חלקם מספיקים לנו.
 • אישור העדר תביעות – מסמך הנשלח ע"י חברת הביטוח המציין האם היו תביעות בפוליסה בשלוש השנים האחרונות, כאשר אישור העדר התביעות מגיע ללא תביעות אתם זכאים למלוא ההנחה.

במידה ורכבכם ישן, כדאי לשקול את האפשרות לבטח את הרכב בכיסוי צד ג'- כיסוי זה הינו זול יותר באופן משמעותי מהביטוח המקיף.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

16 − 8 =