חדשות
חייל האוויר מתרגל את נמל התעופה רמון

חייל האוויר מתרגל את נמל התעופה רמון

תרגיל הרצה משותף לחיל האוויר ורשות שדות התעופה בנמל התעופה הבינלאומי רמון. התרגיל התקיים ללא צופים ואורחים

יהודית רימון | י"ח באב תשע"ח | 30 ביולי 2018 | מערכת אילת ניוז

תרגיל הרצה בנמל התעופה רמון התקיים היום אחר הצהרים בהשתתפות מטוסי חיל האוויר. במסגרת התרגיל ישתתפו שתי טייסות תובלה של חיל האוויר טייסת 120 עם מטוס הראם וטייסת 100 עם מטוס הצופית.

במסגרת התרגיל יתרגלו הטייסות יחד עם יחידות נמל התעופה פעילות תעופתית אווירית הכוללת נחיתות, המראות, הקפות, כניסה בהסעה לרחבות החנייה, דחיפה וגרירה של מטוס ואת ממשקי הפעילות התעופתית בשטח המבצעי אל מול מגדל הפיקוח בנמל התעופה "רמון".

"נחיתה ראשונה בשדה תעופה חדש תמיד מרגשת" כך אומר הבוקר אל"מ במיל' אודי בר עוז סמנכ"ל מבצעים ברש"ת וטייס מילואים בחיל האוויר. "היום מבחינתי זה הוא יום מיוחד, עבורי נחיתה ראשונה בשדה תעופה חדש שאני שותף בתכנונו, הקמתו וניהולו במסגרת תפקידי כסמנכ"ל מבצעים ברשות שדות התעופה היא מרגשת שבעתיים.. "עבורי, כמפקד וטייס בחיל האוויר לנחות עם מטוס שסמל חיל האוויר על זנבו ואקרא בקשר "למגדל רמון" זו התגשמות של חלום" אמר אודי

בזמן התרגיל ובין השעות 14:30-19:00 לא התקיים פעילות של טיסות מסחריות בשדה התעופה באילת. הודעה על כך נעשתה בתאום חברות התעופה (פורסם NOTAM).

כזכור, לפני כשבוע בוצעה ברמון טיסת ההסמכה הראשונה עם נחיתת מטוס ארקיע, והוסר הלוט מעל שלט נמל התעופה הבינלאומי רמון, במעמד רונה רמון ומשפחתה. תרגיל ההסמכה ברמון, פתח רצף הרצות הנמל הבינלאומי החדש של ישראל לקראת פתיחתו והכשרתו של הנמל.

 

צילום: יוד צילומים אילת עבור רש"ת

צילום: יוד צילומים אילת עבור רש"ת

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

nineteen + fifteen =