חדשות
האם ירידה במשקל מסייעת לשפר את השליטה על שלפוחית השתן?

האם ירידה במשקל מסייעת לשפר את השליטה על שלפוחית השתן?

"אני סובל מעודף משקל ויש לי בעיות בשליטה על שלפוחית השתן. לפעמים יש לי תאונות וזה כל כך מביך! חבר שלי הציע לי לרדת במשקל כדי לעזור לעצור את הדליפות. האם זה נכון – האם להוריד במשקל ישפר לי את בעיית בריחת השתן?"

פנינו לאתר עזר נאמן, המתמחה בפתרונות של בריחת שתן, שייתנו מענה לשאלה זו:

עודף משקל יכול להוסיף לחץ על אזור הבטן שלך, אשר דוחף את שלפוחית השתן שלך ומוביל לדליפה לא רצונית של שתן מחוץ לשלפוחית. סוג זה של בריחת שתן נקרא בריחת שתן כתוצאה מלחץ stress urinary incontinence – SUI)).

למרבה המזל, מחקרים רבים מצאו כי ירידה במשקל למעשה יכולה להפחית תסמינים של בריחת שתן. אחד המחקרים האחרונים בנושא נערך באוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו. חוקרים מצאו כי כמעט שני שלישים של נשים שעברו ניתוח הרזיה דיווחו על ריפוי של בריחת שתן לאחר שנה אחת. תסמיני בריחת השתן ירדו משמעותית אצל אלו שהמשיכו לסבול מבריחת שתן לאחר הניתוח.

במחקר אחר של UCSF (2009), נשים שסבלו מעודף משקל וחוסר שליטה על שלפוחית השתן דיווחו על ירידה של 50% בממדי ותדירות הדליפה לאחר שהשתתפו בתכנית ירידה במשקל של שישה חודשים. לשם השוואה, קבוצת הביקורת דיווחה על ירידה של 28% בממדי הדליפה השבועיים. הנשים חוו גם יותר ירידה באפיזודות של בריחת שתן כתוצאה מלחץ לעומת באפיזודות של בריחת שתן כתוצאה מדחף.

"ההשערה שלנו היא כי משקל מוגבר מוביל  ללחץ מוגבר על שלפוחית השתן ועל רצפת האגן, וכאשר אתה מעלה את הלחץ, יש לך פחות מרווח להתמודד עם כל לחץ שולי נוסף – כמו שיעול, למשל – לפני שתאבד את השתן שלך", אמר ד"ר לסלי ל 'סובאק, מחברם של מחקרי UCSF ופרופ' עמית למיילדות וגניקולוגיה באוניברסיטת קליפורניה. "אם אתה יורד במשקל, יש לך פחות לחץ על שלפוחית השתן."

ירידה במשקל יכולה להביא ליותר יתרונות מאשר שליטה בשלפוחית השתן בלבד – זה יעזור להפחית את הסיכון למחלות לב ולחץ דם גבוה. נסו לשלב קצת תרגיל בשגרת היומיום שלכם. לחנות קצת רחוק יותר מן המכולת או לצאת לטיול במהלך הפסקת הצהריים שלך. דרכים אחרות כדי לשפר את בריחת השתן כתוצאה מלחץ כוללות תרגילי רצפת האגן ואימונים לשלפוחית. כדי לעזור לנהל את דליפות, נסו להשתמש במוצרים סופגים למבוגרים עד שתצליחו להתמודד עם בריחת השתן בדרכים שימנעו התרחשויות פתאומיות.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

16 − six =