חדשות
נשים, עוצמה ורגש: סמינר העצמה נשית התקיים באילת

נשים, עוצמה ורגש: סמינר העצמה נשית התקיים באילת

8.000 אלף נשים השתתפו השנה בסמינר העצמה נשית שהתקיים בעיר אילת. הסמינר השנה היה בנושא: נשים, עוצמה ורגש

אנקה גרינברג | כ"ח בשבט תשע"ח | 13 בפברואר 2018 | מערכת אילת ניוז

8,000 עמיתות  מרחבי הארץ הצדיעו לכוח הנשי בסמינר העצמה נשית המסורתי של העמותות לקידום מקצועי חברתי מבית הסתדרות המעו"ף

העמותות לקידום מקצועי חברתי מבית הסתדרות המעו"ף ציינו בחודשיים האחרונים, כמידי שנה, את קידום מעמד האישה ברשויות המקומיות בפרט ובחברה הישראלית בכלל, בסמינר העצמה נשית בהשתתפות של כ-8,000 עובדות רשויות מקומיות מרחבי הארץ. הסמינר התקיים בשישה מחזורים שונים בחודשים ינואר-פברואר כשבכל אחד מהמחזורים התארחו כ – 1,200 עובדות במאות חדרי מלון מפנקים בעיר אילת. הן השתתפו בהרצאות, הצגות והופעות שסחפו אותן לחוויה לימודית ומהנה אודות הנשים בכלל, ואודות כל אחת בעצמה.

העצמה נשית במייטבה. צילום: יח"צ

העצמה נשית במייטבה. צילום: יח"צ

בשנה האחרונה עלה לכותרות קמפיין me too הקורא לנשים לקום ולהתלונן על הטרדות ותקיפות מיניות שחוו. עקב כך החליטו בעמותות לקידום מקצועי חברתי להדגיש את העוצמה שבקמפיין והחליטו שהנושא השנה יהיה בסימן "נשים, עוצמה ורגש". בעמותות לקידום מקצועי חברתי נעשתה עבודת חשיבה מרובה סביב תכני הסמינר. הילה קניסטר בר דוד, סמנכ"לית העמותות לקידום מקצועי חברתי: "הדבר שהנחה אותי בתור אישה בבחירת נושאי ההרצאות היה, מה אני הייתי רוצה לשמוע בסמינר מן הסוג הזה. לפיכך, נעשתה השקעה להביא את מיטב המרצות שמאחורי המילים שלהן עומדים גם מעשים".

באי הסמינר יכלו ליהנות מהרצאות שונות ומגוונות. ד"ר עינת גלזר, יועצת ארגונית ומנחת קבוצות, העבירה הרצאה על טכניקות וכלים לשימוש במסגרות השונות כגון קריירה, זוגיות, עבודה ועוד. אודליה כרמון, פסיכותרפיסטית קוגניטיבית ומי שמוכרת לכל ישראלי כ – א' ממשרד התחברה מפרשת קצת. היא העבירה הרצאה המבוססת על ניסיונה האישי ועל המחקר האקדמי שעשתה בנושא "תגובה מושעית להטרדה מינית במקום העבודה"

הילה קניסטר בר דוד

הילה קניסטר בר דוד

מעבר להרצאות הנשים עברו גם חוויה אתגרית כאשר הכוללת פעילות outdoor. נוסף לזה זכו המשתתפות להופעות של הקומיקאי ניקי גולדשטיין ושל הזמרות עדן בן זקן ודקלה. אופיר אלקלעי, מנכ"ל העמותות לקידום מקצועי חברתי: "במשך כל השנה אנו מקיימים קורסים רבים לעמיתים והעמיתות שלנו שעוסקים בסוגיות שונות של מעמד האישה, החל מזכויות בעבודה ועד התמודדות עם הטרדות מיניות. הסמינר השנתי הוא מבחינתנו אירוע השיא שמתווה את הדרך לפעילות השנתית שלנו". הילה קניסטר בר דוד, סמנכ"לית העמותות לקידום מקצועי חברתי: "אני מאמינה כי לכל אישה באשר היא מגיע לפחות פעם אחת בשנה לקחת פסק זמן לעצמה, מהחיים התובעניים, על מנת ללמוד, להעשיר את הידע, להתפנק וגם ליהנות. הדבר נכון כפליים כאשר מדובר בעמיתות שלנו, אשר עובדות בשירות הציבורי, עבודה אינטנסיבית מול קהל תובעני ולאחר מכן חוזרות כדי לעבוד גם בבית".

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

5 × 4 =