חדשות
הכנס הייחודי שכל יועץ נדל"ן חייב להכיר

הכנס הייחודי שכל יועץ נדל"ן חייב להכיר

על עולם הנדל"ן נהוג לרוב להסתכל בשני מישורים.

המישור הראשון: הלקוח, הרוכש ואז האסוציאציות הראשונות שעולות לנו לראש הן כמובן: בועה, יוקר הדירות ויוקר המחייה, ואי היכולות של זוגות צעירים לרכוש דירה.

המישור השני: היזמים, יועצי הנדל"ן והקבלנים ואז התמונה שעולה לנו לראש היא תמונה של חליפות, מסיבות קוקטיילים ועושר.

במבט מלמעלה על התחום, כאשר אנו בודקים אותו מהצד ״המרוויח״ כמו אותם יועצי נדל"ן למשל, אנחנו ישר בטוחים כי הם מגלגלים סכומי כסף מטורפים כל חודש, נוסעים ברכבים הכי יוקרתיים ובעיקר חיים חיי נהנתנות. אולי זאת התקשורת, אולי אלו הם מחירי הדירות ואולי אלו עדויות של רוכשים פוטנציאליים שעברו חוויה קצת פחות נעימה עם יועצי נדל"ן, שמייצרים את התדמית הזאת.

אך אם נשאיר לרגע את הציניות בצד וננסה להסתכל לעומק מבעד לאותה תדמית שנוצרה, נגלה תמונה שונה לגמרי. לא רק שכניסה לתחום הייעוץ והתיווך בנדל"ן לא מבטיחה עושר מיידי, אלא שתתפלאו לגלות, כי גם אנשי המכירות עם הלשון החלקלקה ביותר, מוצאים את עצמם מהר מאוד מחוץ לתחום. ולא בגלל שאין ביקוש חלילה, אלא בגלל ניהול עצמי לא נכון.

הידעתם?

עקב סף הכניסה שלא ממש קיים (מבחן אחד וזהו) והזוהר שהתחום משדר, מדי רבעון בין 1000 ל- 1500 אנשים ניגשים למבחן התיווך במחשבה שאוטוטו בקבלת הרישיון, החיים שלהם ישתנו מקצה לקצה. אך האמת היא שבערך 70% מאותם מתווכים שעוברים את מבחני ההסמכה, מוצאים את עצמם עוסקים בתחום אחר בטווח הארוך.

לרוב, כאשר מתווך ישיג את רישיון התיווך שלו, הוא יפנה לעבוד באחד ממשרדי הנדל"ן הפעילים. תחת משרד, יש כמובן גם חלוקה בהכנסות, מה שמוביל הרבה מאוד יועצי נדל"ן לנסות לצאת לדרך עצמאית. הבעיה? הם הופכים ממוקדי מכירה ושוכחים מכל האספקטים ההכרחיים על מנת להפוך את העסק שלהם מחלטורה לעסק רציני כמו למשל: הענקת ערך אמיתי ללקוח פוטנציאלי וניהול שוטף של העסק.

ובדיוק בשביל יועצי נדל"ן שלא מצליחים להפוך לרווחיים, לא יודעים כיצד לשים את הלקוח במרכז ומלבד המבחן עצמו אין להם באמת הכשרה, או אנשים ששוקלים האם להיכנס לתחום אבל מבינים שלא כל הנוצץ זהב ואין קיצורי דרך נועדה הסדנה המרתקת שתתקיים באילת ב-20.2.18

סדנה משנה חיים ליועצי נדל"ן

אם כן, ב-20.2.18, במכללת ניהול שבאילת, תתקיים סדנה בת מספר שעות בניצוחו של עוזי טל פלד, מומחה לייעוץ נדל"ן ובעל ניסיון עצום של 35 שנה בהדרכה וליווי של אנשים. עוזי כיהן ב-7 השנים האחרונות כמאמן הבית של חברת הנדל"ן "אנגלו סכסון" ותחת ידיו עברו כבר למעלה מ-2500 יועצי נדל"ן. אלו שלקחו ויישמו את המתודות שלמדו ממנו, גם מצאו את עצמם פורחים מבחינה מקצועית ומגיעים להישגים עליהם חלמו כאשר נכנסו לראשונה לתחום הנדל"ן.

הנושאים שיועברו במהלך הסדנה הם לא פחות ממרתקים עבור כל יועץ נדל"ן שרוצה לקחת שליטה על התפקוד שלו. כפי שציינו כבר, מרבית מאותם יועצים הופכים ממוקדי מכירות דבר הגורם להם לשכוח כי בסופו של יום עומד מולם אדם. לקוח. לקוח שאם לא יהיה במרכז וירגיש שהוא מקבל ערך מהיועץ שלו, לא ישתף איתו פעולה.

איך לשים לקוח במרכז, איך לתת שירות, איך לעבוד בצורה מסדרת ואיך להסתכל על הלקוח לפני שמסתכלים על הכיס, הם רק חלק קטן מתוך ההכשרה המקיפה אותה יקבלו באי הסדנה.

משיחה קצרה שערכנו עם עוזי לקראת הכנס, עולה תמונה מדאיגה על ענף הייעוץ, שכן התחושה היא שמדובר בענף שלא מחפש מקצועיות. על פי עוזי וגם על פי הציבור, יועצי הנדל"ן נתפסים במרחב הציבורי באור שלילי. ככאלו שמחפשים לסגור עסקה מהירה מאשר לברר את הצרכים של המוכר או הקונה.

זאת בדיוק הגישה שמובילה לכך שיועץ נדל"ן או מתווך הפכו למילות גנאי, וזאת גם בעיקר הגישה שמובילה לכך שכמויות אדירות של יועצי נדל"ן, מחפשים מהר מאוד את הדרך החוצה מהתחום ומעבר להרפתקה הבאה.

הסדנה המדוברת, נועדה להעניק כלים לכל אותם יועצים, מתוך אמונה, שרק כאשר יועצי הנדל"ן יתחילו לקחת את עצמם ואת התחום ברצינות, ויתחילו להתנהג כעסק לכל דבר, רק אז הרמה של ענף התיווך תעלה, המתווכים יזכו בעזרת עבודה קשה לקטוף את הפירות והתדמית השלילית תעלם.

אז אם אתם חושבים על שינוי קריירה, שוקלים להיכנס לתחום או מתפקדים כבר היום כיועצים, אך רוצים לדעת איך לשדרג את הפעילות שלכם, לראות רווחים וללמוד כלים חדשים שיעזרו לכם לקחת את העסק שלכם מקצה לקצה, ועל הדרך לברוח קצת ממזג האוויר החורפי במרכז וליהנות מנופש קצר באילת, הסדנה הזאת היא ללא ספק עבורכם.

להצטרפות והרשמה לכנס לחצו כאן 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

17 − five =