חדשות
לוחמי כיבוי אש חילצו מדירה שנשרפה גבר וכלב במצב קשה
צילום: דוברות כיבוי אש

לוחמי כיבוי אש חילצו מדירה שנשרפה גבר וכלב במצב קשה

לוחמי אש מתחנת אילת טיפול באירוע שריפה בדירה וחילצו אדם במצב קשה וכלב ששהה בדירה. השניים הועברו להמשך טיפול

יהודית רימון | ט"ו בטבת תשע"ח | 2 בינואר 2018 | מערכת אילת ניוז

במהלך שירפה שפרצה בדירה ברחוב אילות  באילת, ערכו לוחמי כיבוי אש סריקות בדירה וחילצו אדם במצב קשה, שככל הנראה נפגע משאיפת עשן וכלב שגם הוא חולץ כשהוא מחוסר הכרה.

צילום: דוברות כיבוי אש

צילום: דוברות כיבוי אש

במהלך האירוע צוותים חדרו מחלון הדירה באמצעות סולם שחיל ובמקביל ביצעו פריצה של דלת הכניסה. בעקבות הכניסה לדירה משתי חזיתות, הצליחו לאתר לוחמי האש במהירות יחסית גם את האדם וגם את כלבו ומסרו אותם למד״א שנתנה טיפול ראשוני בשטח ופינתה לבית החולים. לא ידוע מצבם של האדם והכלב. סיום דיווח, רועי לוי דובר כב״ה אילת.

בתום פעולות הסריקה של הכיבוי ולאחר שווידאו שאין נפגעים נוספים בשריפה, החובשים והפאראמדיקים של מד"א בסיוע טלפוני של הוטרינרית ד"ר נטלי נוינשוונדר העניקו טיפול רפואי מציל חיים לכלב שסבל משאיפת עשן והוא פונה ע"י הפיקוח העירוני להמשך טיפול במרפאת חיות הבית באילת.

צילום: יהודה בן יתח/יוד צילומים

צילום: יהודה בן יתח/יוד צילומים

פאראמדיק מד"א גבי בריבו סיפר: "כוחות מד"א שהגיעו למקום השריפה חברו ללוחמי האש שחילצו מהדירה גבר מחוסר הכרה, הענקנו לו טיפול רפואי והוא פונה במצב קשה לבי"ח יוספטל בעיר. בתום הסריקות ולאחר שנערך וידויו שאין נפגעים נוספים בשריפה טיפלנו בכלב שחולץ מהדירה והיה בהכרה מעורפלת. מכיוון שאנחנו לא מכירים את האנטומיה שלו ואת הטיפולים המיוחדים שהוא צריך התקשרתי לוטרינרית שמטפלת בכלב הפרטי שלי והיא הנחתה אותי איזה טיפולים מצילי חיים צריך לעשות, בתוך דקות מצבו של הכלב שקיבל חמצן ואינהלציה השתפר ופקח עירוני לקח אותו למרפאה שלה להמשך טיפול".

צילום וידאו: יהודה בן יתח/יוד צלמים

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

two × five =