חדשות
תכנית חדשה תכפיל את בוגרי חמש יחידות במתמטיקה

תכנית חדשה תכפיל את בוגרי חמש יחידות במתמטיקה

בעיריית אילת השיקו השבוע תכנית חדשה לחיזוק מצוינות בלימודי המתמטיקה בהשקעה של למעלה מ-2 מיליון שקלים. אילת נבחרה להיות בין 4 רשויות מקומיות חדשות כגון: רמלה, אום אל-פאחם וקריית גת שיצטרפו בשנת הלימודים הקרובה לתכנית לחיזוק המצוינות בלימודי המתמטיקה.

ראש העיר מאיר יצחק הלוי אמר: "הצלחת המורים תוביל להצלחת התלמידים. שאיפתנו, להכפיל את מספר התלמידים שלומדים ומצליחים ברמה של 5 יחידות לימוד כחלק מקידום המצוינות וקידום המקצועות המדעיים והטכנולוגיים"

אלי הורביץ מנכ"ל קרן טראמפ הוסיף: "העיר אילת הציבה יעד שאפתני וזו זכות עבורנו לסייע ככל שנוכל לעמוד במשימה החשובה והמאתגרת.

בשנים האחרונות אנחנו רואים רשויות מקומיות חלוצות וראשי ערים אמיצים שלוקחים אחריות על המצוינות בחינוך בעיר. מה שהתברר לנו הוא שכאשר הרשות עומדת מאחורי המורים שלה, נותנת להם גב, משקיעה משאבים, מציבה יעדים ומעניקה תנאים, התוצאות לא מאחרות להגיע. העיר אילת הציבה יעד שאפתני להכפלת בוגרי חמש היחידות במתמטיקה, וזו זכות עבורנו לעמוד לצידה של העיר ולסייע ככל שנוכל לעמוד במשימה החשובה והמאתגרת. אני בטוח כי העלייה המשמעותית במספר לומדי חמש היחידות במתמטיקה ומדעים תגיע בין השאר כתוצאה של עבודה עירונית נחושה שתתייחס אל לימודי המתמטיקה והמדעים כמנוע למצוינות בחינוך".

התכנית החדשה כוללת: הגדלת עתודת המורים של 5 יחידות במתמטיקה בעיר באמצעות הכשרה וליווי של מורים חדשים על ידי המורים המובילים בעיר ובתמיכת גוף אקדמי בכיר.

הקמת קהילות עירוניות ובית ספריות למורים למתמטיקה בחטיבות הביניים ובתיכונים, כדי לאפשר לתלמידים להגיע מוכנים ללימודי חמש היחידות ולהקל על המעבר לחטיבה העליונה.

מתן מענה אישי לטובת התפתחות מקצועית לכל אחד ממורי המתמטיקה בחטיבת הביניים והחטיבה העליונה באילת.

תכניות מיוחדות בהן פעילויות להורים ותלמידים במטרה להעלות את המודעות ללימודי 5 יח"ל במתמטיקה ובמדעים.

מנהלי התיכונים ורכזי המתמטיקה יובילו את המהלך להצמחת תרבות של מצוינות בבית הספר שבבסיסה קידום המצוינות בלימודי המתמטיקה.

היעד העירוני שהוצב באילת במסגרת התכנית החדשה נועד להכפיל את שיעור התלמידים הנבחנים ב-5 יחידות לימוד במתמטיקה. בשנת תשע"ו נבחנו רק 6.1% מהתלמידים ברמת 5 יחידות לימוד במתמטיקה והצפי כעת הוא שתוך שלוש שנים, בשנת תש"פ יבחנו 12% מהתלמידים בעיר ב-5 יח"ל מתמטיקה.

 

מאת: רות קרייתי

 

הנתונים לקוחים מתוך מפת המצויינות של ישראל

       הנתונים לקוחים מתוך מפת המצויינות של ישראל

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

four − three =