חדשות
מה עושה משלחת רוסית על גבול הגולן הסורי?

מה עושה משלחת רוסית על גבול הגולן הסורי?

שאלה זאת היא הכותרת בכתבה של אתר החדשות הסורי 'אלחאדת' ניוז'. אתר החדשות הסורי יודע לספר כי ראש האינטרסים הרוסים בסוריה -איגור טורשנקו, מזהה שינויים חיוביים בנושא השגת הפסקת אש בשיתוף כל הצדדים הלוחמים ובתאום עם המרכז הרוסי בסוריה, בעיר קונייטרה שבדרום מערב סוריה.

בשיחתו עם כתב 'אלוטן אונליין' הסורי אמר טורשנקו כי הפתרון לבעיות צריך להיות בדרכי שלום ובאמצעות משא ומתן, כאשר כל צד צריך לבצע את מה שהוסכם עליו.

טורשנקו נפגש עם מושל מחוז קונייטרה וראשי האגפים המנהלתיים שלו ובמהלך פגישה זאת הביע את תקוותו שהמאמצים להשגת פיוס במחוז  ובסוריה כולה יישאו פרי .

גם מושל קונייטרה, אחמד א-שייח עבד אלקאדר ציין את חשיבות הפיוס הלאומי וחזרת כולם לחיק האומה הסורית והצטרפותם לצבא הסורי בלחימתו בטרור.

המושל ציין לשבח את תרומת הרוסים לעם הסורי בכל הרמות וכי אדמת סוריה היא העדה לעוצמת הקשר הסורי-רוסי מאז מלחמת יום הכיפורים 1973.

הערות:

משמעות רבה יש לביקור המשלחת הרוסית בקונייטרה שהסתמך על ארועי עבד דומים בסוריה . ככה הסתיימו הקרבות בזבדאני וכך גם נסתיימו הקרבות בואדי ברדא וכך גם נסתיימו הקרבות באזור העיר חאלב הגדולה בערי סוריה .

העתקת הפתרון לעוד ועוד אתרים בסוריה רומזים כי רוסיה לא תרשה לכוחות זרים,כמו החיזבאללה או האירנים או המיליציות השיעיות או גורמי מורדים שלא גרו בעבר במחוז , להישאר במקום או להשתתף בעיצוב הפתרון הפוליטי במחוז

רוסיה רומזת לישראל כי היא מכבדת את בקשתה לא לאפשר לאירן לבנות חזית לחימה מולה בגולן הסורי.

לאור הדברים שנאמרו,לא רק עתה,אלא בעבר על ידי בכירים ברוסיה , כי אם התגבשות פתרון פוליטי כולל לסוריה לא יישארו בה כל כוחות זרים . לא מצד ממשלת סוריה שקבלה תגבורות מהעולם השיעי  ולא מצד כוחות המורדים שקבלו תגבורות מהעולם הסוני.

מדברי הבכיר הרוסי ניתן להבין כי רוסיה תומכת במהלך עקירת כוחות דאע"ש מהגולן הסורי הדרומי שיהיה חלק בלתי נפרד מההסדר הכולל בסוריה.

הולכת ומצטיירת תבנית אפשרית של סיום מהלך המרד בסוריה בהובלה רוסית ובתמיכה אמריקאית שקטה.

 

מאת: צביקה נציב  http://nzivnet.com/articles/4275

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

twelve + thirteen =