חדשות
נקנסו בגין דיג לא חוקי

נקנסו בגין דיג לא חוקי

עברייני סביבה עסקו בדייג לא חוקי בשמורת הים הדרומי באילת ונקנסו באלפי שקלים.

במסגרת פעילות פיקוח שגרתית של פקחי רשות הטבע והגנים נתפסו במהלך סוף השבוע שני אנשים שעסקו בדייג לא חוקי של דגים בשמורת הים הדרומי באילת. השניים זוהו על ידי פקחי רשות הטבע והגנים על הגשר בחוף הצמוד למלון הנסיכה באילת כשהם מצוידים בחוטים ופיתיונות מה שעורר את חשדם של הפקחים. הפקחים צילמו אותם בשעת מעשה ולאחר מכן ניגשו אליהם לטובת בירור מעשיהם.

השניים עוכבו לחקירה במשרדי השמורה ותחילה הכחישו את מעורבותם, תוך שניסו להעלים ראיות. עם התקדמות החקירה החליטו לבסוף להודות בעבירות שיוחסו להן ביניהן –פגיעה בדגים המוגדרים כערכי טבע מוגנים והכנסת חומר זר לשמורה. עם הודאתם בעבירות כל אחד מהדייגים נקנס בסכום של 1,460 ₪.

לדברי זיו נדר, פקח מרחב ימי וחוקר מרחב אילת ברשות הטבע והגנים, "פעילות השניים עוררה את חשדנו שמדובר בעיסוק בצייד לא חוקי, דבר שלצערנו מתרחש מעת לעת, למרות שהדבר אסור על פי החוק ויש אף שילוט המתריע על כך. לאחר שצילמנו אותם בשעת מעשה ניגשנו אליהם ועימתנו אותם עם הדברים. לשמחתנו הצלחנו לתפוס אותם לפני שהצליחו לדוג דגים בפועל והם לבסוף גם הודו ולקחו אחריות. יחד עם זאת הם השליכו את החוטים עם הקרסים והפיתיונות למים ולכן נדרשנו לאחר מכן לפעול על מנת להוציאם מהמים לפני שיפגעו בדגים ובשמורת האלמוגים.

שמורת הים הדרומי באילת הינה שמורת הטבע הדרומית בישראל, והיא כוללת שוניות אלמוגים מרהיבות עם מגוון רב של מיני דגים וחסרי חוליות ימיים. שוניות אלו רגישות ביותר להשפעת אדם, ונפגעו לאורך השנים הן מפעילות אינטנסיבית בקו החוף כגון בנייה, תאורת לילה ובפרט כזו המופנה לעבר הים, השלכת פסולת המוצאת את דרכה למים, והן מפעילות בשטח הימי עצמו – דריכה ורמיסה של השונית, במתכוון או בשוגג, דייג וכדומה.

השמורה הוכרזה כחלק מהמאמץ להגן על שוניות אלו  ורשות הטבע והגנים פועלת במספר דרכים לרבות פיקוח והכוונת תנועת המבקרים, אכיפה והסברה על מנת לשמור על שמורת טבע ייחודית זו עם ערכי הטבע המוגנים שבה,  למען הדור הנוכחי והדורות הבאים.

 

מאת: רות קרייתי

חוטי הדייג והפיתיונות ששימשו את הדייגים והוצאו מהים על ידי פקחי רשות הטבע והגנים לאחר תפיסתם. צילום זיו נדר רשות הטבע והגנים

חוטי הדייג והפיתיונות ששימשו את הדייגים והוצאו מהים על ידי פקחי רשות הטבע והגנים לאחר תפיסתם. צילום זיו נדר רשות הטבע והגנים

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

14 − two =