חדשות
דליפה ממשאית שהובילה גז

דליפה ממשאית שהובילה גז

נהג משאית שהובילה מכלית גז, גפ"ם גז בישול, דיווח על דליפה מהמשאית. הנהג הוביל את המכלית לשטח פתוח מעל חוות התבלינים. משטרת ישראל ולוחמי כיבוי אש והצלה אילת הגיעו למקום והחלו בפעילות לקרור המכלית.

על השתלשלות האירועים, שהחלו הבוקר ונמשכו עד לשעות הערב, מספר רועי לוי דובר כבאות והצלה אילת: היום סביב השעה 13:30 התקבל דיווח ביומן המבצעים על מיכלית גז (גפ״מ=גז בישול), שבמהלך מילוי צובר גז באזור תעשיה, החלה דליפה משמעותית מצנרת בתחתית המכלית.

נהג המכלית נסע לשטח פתוח, צפונית לאילת והזעיק את כוחות הכיבוי. למקום הוזנקו 4 צוותים וביניהם רכב האלמוג ורכב הסנפיר, שייעודן הוא טיפול באירוע חומרים מסוכנים. מפקד המשמרת שהגיע לזירה, זיהה את הדליפה והנחה את הצוותים לפעולות של ייצוב מצב, שמירה על המצב הקיים תוך הורדה של עננת הגז שנעה לכיוון צפון, קיבוץ אילות.

צוות של לוחמי אש ביחד עם טכנאי הגז, זחלו מתחת למכלית בכדי לנסות ולסגור את הדליפה, אך ללא הצלחה. בעקבות כך הוחלט לצמצם את הדליפה באמצעות הקפאה של נקודות הדליפה. במקביל הנחה מפקד התחנה את חברת הגז להביא למקום מכלית חדשה שתשאב את הגז שנותר ובכך לסיים את האירוע. צוות נוסף של לוחמי אש ביצע ניתור בסביבת המכלית ובאזורים מאוכלסים צפונית לאירוע, בכדי לוודא שריכוז הגז לא מסכן את האוכלוסיה.

מפקד המשמרת הודיע כי הוא נמצא בשליטה ונערך לפעולות לתוך הערב והלילה. כבר בשלב מוקדם של האירוע, הגיעו לזירה מפקד כיבוי אש אילת, טפסר יהודה קסנטיני ומפקד מרחב אילת, נצ״מ סמי מרציאנו וביחד עם קצין החומ״ס המרחבי של תחנת אילת. נפתח חפ״ק שהנחה את כל הכוחות בשטח והצליח להביא את האירוע לשליטה מהירה מבלי לגרום נזק נוסף."


צילומים: דוברות המשטרה אילת

דוברות כב"ה אילת

%d7%9e%d7%99%d7%9b%d7%9c%d7%99%d7%aa

%d7%9e%d7%9b%d7%9c%d7%99%d7%aa-1

%d7%9e%d7%9b%d7%9c%d7%99%d7%aa

%d7%9e%d7%9b%d7%9c%d7%99%d7%aa2

%d7%9e%d7%9b%d7%9c%d7%99%d7%aa3

 

%d7%9e%d7%9b%d7%9c%d7%99%d7%aa5

סרטונים מהאירוע

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

nineteen + nineteen =