חדשות
המורדים מגבירים תוקפנותם נגד הדרוזים

המורדים מגבירים תוקפנותם נגד הדרוזים

המורדים מגבירים תוקפנותם נגד הדרוזים בקונייטרה. במהלך מעניין מרחיבים כוחות המורדים את פעילותם נגד התושבים הדרוזים החיים מצפון לקונייטרה וזאת בגלל עמדתם העויינת נגדם.

לאחר שהדרוזים במרחב חזרו ואישרו את נאמנותם המוחלטת למשטר אסד והדגישו שהם ילחמו עם הכוחות כתף אל כתף החלו כוחות המורדים לירות רקטות,ככל הנראה גראדים, לא רק לעבר העיירה הדרוזית אלחאדר, אלא גם לעבר עיירה דרוזית נוספת, השכנה אליה, חרפא. המורדים טוענים כי הובחנו פגיעות טובות.

המורדים רומזים כי גם בעיירה הדרוזית חרפא מקיימים כוחות צבא סוריה והחיזבאללה נוכחות צבאית מאיימת וכי מטרת הירי הישר לתוך בתי העיירה נועדה לפגוע במתקנים צבאיים שהוקמו שם.

נראה כי אירן והחיזבאללה מנסים לעבות את נוכחותם הצבאית מול גבול ישראל תוך שהם תופסים מחסה מאחורי גבם של התושבים הדרוזים באזור הנהנים מחסינות ושמירה מצד צה'ל.
לא לעולם חוסן.

ירי המורדים לעבר חרפא הוא יותר מרמז שנוכחות של דרוזים ליד עמדות אירניות וחיזבאללה בתוך ישובים דרוזיים,לא יעניק לאירנים ובעלי בריתם חסינות מפגיעה.

דבר אחד אנחנו כבר יכולים להבין היטב – האירנים והחיזבאללה ימשיכו להתבסס מול גבולנו, ובאינטנסיביות, כל עוד ישראל לא תפעל באגרסיביות לבלימתם.

שליחת התראות,שרטוט קווים אדומים ואיומים ישירים אף פעם לא בלמו את האירנים. "סטירה שווה שנים של חינוך".

מאת: צביקה נציב
צילום: גלעד שושן

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

five × 4 =