חדשות
דרום סוריה – חיתוך מצב

דרום סוריה – חיתוך מצב

מפת שליטה מעודכנת להיום של מחוזות דרעא וקונייטרה. יש לשים לב שהטריטוריה של מיליציית חאלד בן ואליד – דאע"ש קונייטרה, לא הצטמצמה בכלל.

מרוב שצבא סוריה עסוק בלחימה נגד המורדים, לא מטפלים בדאע"ש.

מפת האזור – מקראה:
צבע ירוק – צבא המורדים.
צבע אדום – צבא אסד.
צבע שחור – דאע"ש..

%d7%9e%d7%a4%d7%9411

כמו כן שימו לב לטריטוריה שבשליטת סוריה, החודרת כיתד לכל עומק דרום סוריה בואכה העיר דרעא.

למעשה צבא סוריה נקט באסטרטגיה מוכרת של פריצה לעומק טריטורית האוייב, המורדים, מאחר ובכוונתם להרחיב את ראש הגשר, בעיקר מערבה לכיוון גבול הגולן.

ממזרח יש להם את מחוז סוידאא שבשליטתם ביחד עם הדרוזים. המורדים מצידם נוקטים בטקטיקה קצת שונה. הם מנסים כל הזמן לתקוע טריז ב"יתד הסורית" ולבודד כוחות גדולים של צבא סוריה, אירן והחיזבאללה בתא שטח לקראת השמדתם.

כל צד מכיר היטב את כוונותיו של השני, ונוקטים אמצעי נגד וסיכול. למורדים ברור שאם הסורים יצליחו לפרוץ מערבה לעבר הגולן, הרי שהם ינותקו מציר האספקה הקריטי שלהם מירדן, מה שיגרום להשמדתם גם בדרעא וגם בקונייטרה.

הצבא הסורי מבין שאם תקיעת הטריז תצליח, הרי שהם יאבדו את דרום סוריה ואפשר שימצאו את המורדים בשעריה הדרומיים של דמשק..גם מחוז סוידא יעמד אז בסכנת קיום.

המצב הנוכחי מראה לנו שלאף צד אין כרגע את המסה הקריטית הצבאית, לבצע בהצלחה את מהלכיו ולמעשה "מלחמת החפירות" הקלאסית מתרישת במלוא עוזה. צבא סוריה לא מעיז גם להזיז את דיוויזיה 5 חיר ממוכן מאזור איזרע ואת דיויזיה 9 שריון מאזור צנאמין ואת דיויזיה 7 מאזור כנאכר מחשש לחשיפת אגפים קטלנית, של כל דרום ומערב דמשק.

כולם אוחזים בגרונם של כולם ללא יכולת הכרעה.כרגע. הרוסים מנסים לשבור סטטוס קוו זה בהפצצות בדרום סוריה.בינתיים ללא השפעה. גם תורו של איזור זה להפוך לאבק יגיע.במאוחר או במוקדם.

יהיה מדמם.

‎‎@alaser903: ‏https://twitter.com/alaser903/status/798562356439687168?s=09

 

מאת: צביקה נציב

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

4 × 5 =