חדשות
נכשלה המתקפה על חאדר

נכשלה המתקפה על חאדר

אושר לפרסום: המורדים מוציאים גילוי דעת על המבצע לכיבוש הכפר הדרוזי חאדר, שליד גבול ישראל, בו הם מודים, למעשה, כי המתקפה נכשלה.

לפני יומיים, ביום חמישי 10/11 הצליחו כוחות צבא סוריה לפוצץ מחסני נשק ותחמושת של המורדים באזור קונייטרה והיום מדווחים אמצעי תקשורת בלבנון כי לפחות 19 לוחמי אלנוצרה נהרגו ביממה האחרונה. צבא סוריה מדווח כי לקח איתו גופות של 10 מורדים, שנהרגו במהלך התקיפה באזור.

מה שאנחנו לומדים מהאירוע הגדול הזה, שלמעשה המטרה 'חאדר' לא ירדה מעולם מסל הכוונות של המורדים והם פועלים, ללא לאות, להשמדת הישוב הדרוזי 'חאדר, למרות שזה נשמע בניגוד מוחלט להודעות של ישראל.

על פי פרסומים זרים, באם מאזן הכוחות בין ישראל למורדים, נשבר?

הערכתי האישית, שלמרות הצהרות המורדים, בדבר רצונם לכבוש את -אלחאדר, כדי לפרוץ את המצור על 'אלרוטה המערבית', שער הכניסה המערבי לדמשק, הם למעשה פועלים באינטרסים זהים לישראל, כשהמטרה המרכזית והעיקרית היא למחוק את הנוכחות הצבאית האירנית ושל החיזבאללה במרחב הכפר הדרוזי.

המטרה האירנית הגלויה היא 'עזרה לדרוזים בכל מחיר' בעוד שעל פי מה שנראה בשטח המטרה המרכזית היא יצירת נוכחות אירנית – חיזבאללה חמושה היטב על גבול ישראל חסינה ממתקפותיה וכשהם פועלים מאחורי גבם של הדרוזים תושבי המקום, המנועים אפילו מלמחות מחשש שיופקרו למלתעות המורדים.

הדרוזים באלחאדר בעמדה קלאסית של 'אוי לי מיוצרי ואוי לי מיצרי'.

היום תערך בעיירה ג'רמאנא הדרוזית בפאתי דמשק. אזכרה ל- 9 לוחמי הכפר הדרוזים שנהרגו בהדיפת מתקפות המורדים של הימים האחרונים. כל האירוע עדיין רחוק מאוד מלהסתיים.

נעקוב.

Check out @j_nehmeh's Tweet: https://twitter.com/j_nehmeh/status/796841741966000130?s=09

תגובת דובר צה"ל לכתבה: מדובר בהחלטות של הדרג המדיני והממשלתי שאינן בסמכות ההסברה של דובר צה"ל.

מאת: צביקה נציב
צילום: AP

cw7zucyxgaav3r6

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

five × five =