חדשות
לרענן את החיים הוירטואלים

לרענן את החיים הוירטואלים

איך לרען את החיים המציאותיים שלנו? את זה כולנו יודעים לעשות. אך איך לרענן את החיים הוירטואליים שלנו? את זה אנחנו לומדים מידי יום ביומו, תוך כדי ניסוי וטעייה.

רבים הם האנשים שחיים במציאות היום יומית, לצד חיים וירטואלים מהנים. בדומה ל'מטריקס'. אשר שם, במציאות הוירטואלית שבו, אנו חיים בתוך סימולציה, ללא גוף ממשי. חיים שלמים בתוך מחשב, או טלפון סלולארי בלי התחייבות, בלי משכנתא ובלי לשלם מיסים.

במציאות, כשאנו נמצאים בתוך מירוץ החיים וזה יכול להיות פרוייקט מתיש בעבודה, או התעסקות יום יומית בפלונטרים שנוצרים במשפחה, אנחנו מתעייפים ויושבים למנוחה קצרה. אבל מה עושים כשהחיים הוירטואלים מעייפים אותנו? או, על זה רציתי לדבר איתכם.

אחד מכלי עבודתי היא עבודה ברשת החברתית. הרשת הפופולארית בישראל היא פייסבוק ובשנים האחרונות מתחזקת גם הרשת טוויטר בישראל. שם, בפייסבוק נמצאים רוב קוראיי ולקוחותיי. חיים שלמים נוצרים שם. לעיתים מצחיקים, לעיתים מביכים, לעיתים עצובים ולעיתים מעיקים. ממש ג'ונגל של החיים. אז איך מתמרנים במקום חשוב כזה ולא הולכים לאיבוד? פשוט מאוד – מתרעננים.

השבוע רעננתי את ציר הזמן שלי בפייסבוק. אחד אחר השני הוצאו משם בסבלנות רבה כל הספיחים המוזרים, כל הפרופילים המושבתים, המזוייפים והאווטרים ופיניתי מקום לחברים חדשים שהמתינו בסבלנות ברשימת המתנה ארוכה.

איך עושים את זה? בקלי קלות. תחילה עוברים בסבלנות רבה על כל רשימת החברים ואז מגלים פרופילים ללא תמונה, או כאלו עם שם מוזר, או ללא חברים משותפים, ללא היסטוריה של תמונות, אירועים, תגובות, שיתופים או לייקים. בודקים את הסטטוס באותו פרופיל ומגלים שאין פרטים על הפרופיל. אין ציון של מקומות עבודה, גם לא יחסים זוגיים ולא מקום מגורים.

ברגע זה החוש השישי שלכם יפעל כמו מטורף, כמו בלש גשש ומיד תבינו שיש כאן מישהו לא אמיתי ולא רגיל שעושה ידיים ורגלים להסתיר את זהותו.

לעיתים האווטר מפרסם תמונת פרופיל של משהו אבסטרקטי כגון: נוף, פרח, או עין. משהו לגמרי לא ברור ומקשה עליכם לזהות במי מדובר. לאווטור אין היסטוריה של תמונות אישיות. חיים שלמים מוסתרים מפניכם, או פשוט חסרים ואינם גלויים כמו אצל כולנו.

ויש את הפרופילים שהשביתו את ציר הזמן שלהם, אבל לא טרחו לשחרר את החברים מהחברות וכך הם תופסים מקום מיותר. מקום שמישהו אחר היה רוצה להיות בו חבר שלכם אך לא יכול, כי עברתם מזמן את מכסת החברים.

עכשיו, אחרי שסיימתי לנקות את החיים הוירטואלים שלי, הרגשתי שחרור של אנרגיות ותעצומות נפש בל יתואר. ממליצה לכם בכל פה.

ועד לפעם הבאה

מאת: רות קרייתי

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

thirteen − 1 =