חדשות
המערכה הסופית על חאלב

המערכה הסופית על חאלב

רוסיה מקדמת כוחות ימיים גדולים לחופי סוריה לקראת המערכה הסופית על העיר חאלב. 8 ספינות רוסיות שכוללות נושאת מטוסים, עליה 50 מטוסי קרב, מסוקים וצוללת גרעינית בדרכם לסוריה. כול אלו חצו את הים הנורבגי ופניהם לסוריה.

ثمان سفن روسية ضمنها حاملة طائرات على متنها 50 مقاتلة وحوامة وغواصة نووية عبروا بحر النروج في طرقهم الى سوريا .. غواصة نووية!

אתר 'ואטן אפ אמ' 'wayan tm' מצטט את סוכנות הידיעות רויטרס: "דיפלומט בכיר בנאטו טוען כי, על פי מידע שהגיע מסוכנויות ביון מערביות, ספינות מלחמה רוסיות הנמצאות כרגע מול חופי נורבגיה והנושאות מטוסי קרב הפצצה, נמצאות בדרכן לחופי סוריה".

על פי אותו מידע, רוסיה מביאה אל מול חופי סוריה את הצי הצפוני שלה וחלק גדול מהצי הבלטי שלה, במה שנראה כפריסה ימית הגדולה ביותר מאז סיום המלחמה הקרה. מטרת ריכוז של צי כה גדול מול חופי סוריה, נועד על פי אותן מקורות, לסייע במערכה על חאלב וכוונתה של רוסיה, שבמהלך השבועיים הקרובות להכריע את כל אזור השכונות המזרחיות של העיר ולהכריז מיד אחר כך על ניצחון.

הערה: הצי הרוסי מרכז כוחות ים כה גדולים, מחשש שהמערב ינסה להתערב ולסכל מתקפה זאת, על מנת למנוע הכרעה שכזאת, כפי שהתבטאו כבר כמה מנהיגים.

התעקשות רוסית לסיים המערכה תוך שבועיים, יביא במידת הצורך את רוסיה להפוך לאבק שכונות אלו אם רק יצטרכו. הם יטענו שנתנו הזדמנות לכל המורדים להתפנות מהעיר בזמן הפסקת האש שהחלה היום למשך 8 שעות. במקביל מנסה שליח האו"ם לסוריה להאריך הפסקת אש זאת, לכמה ימים, אך הרוסים בינתיים לא מגיבים.

הילרי קלינטון שמתמודדת כעת לבחירות בארה"ב הגיבה על המהלך: "אפעיל לחץ להקמת איזור איסור טייס בשמי סוריה, לטובת הקמת אזורי בטחון למיליוני הפליטים במדינה".

הערה: כל שנותר לי לקוות זה שהילרי קלינטון מבינה את ההשלכות של ביצוע בקשה זאת. עימות עם הרוסים.

בינתיים נודע כי רוסיה הסכימה להאריך את הפסקת האש ל 11 שעות מדי יום למשך 4 הימים הקרובים.

מאת: צביקה נציב

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

five × four =