חדשות
מי הפציץ מחנה צבאי בחאמת?

מי הפציץ מחנה צבאי בחאמת?

דיווח : פיצוץ אדיר נשמע במחנה הצבאי הסורי בג'ורין- جورين שבמערב מחוז חמאת. לכאורה דיווח כמותו אנחנו שומעים כל יום יום ויותר מפעם. אז מה כלכך מעניין בדיווח זה?

כדי לענות תשובה במלואה צריך להציץ קצת במפה ולקרוא חומר מהעבר. מדובר באחד מהבסיסים האסטרטגים החשובים ביותר בצפון סוריה בפרט ובכל המדינה בכלל. המחנה למעשה יושב על אם הדרך המובילה ממזרח למערב ממחוז חמאת למחוז לטקיה. למעשה מי ששולט על הציר מונע כל תנועה עויינת אל תוך מחוז קונייטרה ממזרח. הבסיס הענק הוא כה חשוב עד שכל הגורמים התומכים במשטר, שלחו לאזור כוחות כדי למנוע נפילתו לידי המורדים שאף הם מבינים את חשיבותו לשמירת יציבות המשטר.

בבסיס יש גם מחסני נשק גדולים שמהותן טרם הובהרה לי. יש גם לציין כי מיד אחרי הבסיס הצבאי מתחיל ציר התנועה המרכזי למחוז לטקיה, לעלות על ציר תנועה הררי קשה לתנועה ותלול. כמו כן יש לציין כי 8 ק"מ מערבה מבסיס זה נמצא אחד ממרכזי המודיעין החדישים ביותר בסוריה,באזור צלנפא, בו נמצאים מתקני האזנה ומודיעין אלקטרוני מהחדישים בזירה. על הבסיס שולטים האירנים והרוסים ולחיזבאללה אף יש נציגות שם. הבסיס "מתצפת" בעיקר על הטריטוריה הטורקית, אך הוא גם משתתף ביצירת תמונת מודיעין זירתית לכל אזור המזרח התיכון .

נחזור לדיווח שאוזכר בראשית הכתבה והוא כדלקמן : انفجار كبير جدا في معسكر جورين التابع لقوات النظام في ريف حماة يرجح انه قصف لقوات التحالف كما ذكرت المراصد – פיצוץ אדיר במחנה צבא סוריה בג'ורין ,ככל הנראה הוא כתוצאה מהפצצת כוחות בנות הברית כפי שדיווח המצפה הסורי לזכויות אדם היושב בלונדון.

ההערכה המובעת בתוך הדיווח המקורי מעט תמוהה. ממתי החלו בנות הברית וארה"ב בראשם לתקוף בסיס צבאי סורי? בכל מקרה שווה לזכור מקרה זה לעתיד לבוא.

מאת: צביקה נציב

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

6 + 13 =