חדשות
דאע"ש קונייטרה בגולן הדרומי

דאע"ש קונייטרה בגולן הדרומי

דאע"ש קונייטרה באופנסיבה באזור הגולן הדרומי. האוויריה הרוסית פועלת גם היא לא הרחק. זה שאמצעי התקשורת בישראל לא מדווחים לא אומר שהם לא קיימים או פעילים. אז קבלו עדכון קטן

כוחות דאע"ש קונייטרה או בשמם הרשמי כוחות חאלד בן ואליד תוקפים מזה שבוע את כוחות המורדים במחוז ליד העיירה עין ד'יכר הנמצאת סמוך מאוד לגבול ישראל . נראה כי כוחות המורדים, הרבים יותר והמאומנים יותר והמחומשים יותר , מתקשים לעמוד בפני התקפותיהם. המורדים חייבים לדחוק את כוחות דאעש מהאזור בטרם תחל האופנסיבה הסורית -אירנית – חיזבאללה באזור העיר קונייטרה אחרת הם ילכדו בין הפטיש הסורי לסדן הדאע"שי וזה יעלה להם בדמים מרובים .
מפת שטח בו נראה מתחם דאע"ש בצבע שחור, על גבולה הדרומי של מדינת ישראל בצבע צהוב:

רדיו "אלכל" הסורי: חיל האוויר הרוסי הפציץ היום מטרות מורדים בעיירות דאעל ואיבטע מצפון לעיר דרעא בדרום סוריה . העיירות נמצאות כ-30 ק"מ מזרחית לגבול הגולן. מטרות התקיפות הרוסיות הוא במהותו ריכוך יעדים עבור כוחות צבא סוריה הנערכים בפרברי העיירות על מנת לדחוק מהם את כוחות המורדים. ומה חשיבות עיירות אלו? הסתכלו במפה ותראו כי הן יושבות על ציר התנועה הראשי מהעיר דרעא צפונה. ברור לכולם שבלי שליטה מלאה על ציר אספקה חשוב זה לא יהיה ניתן לנסות ולהשיג שליטה על בירת דרום סוריה – העיר דרעא. למרות נוכחות צבאית כבדה של הרוסים באזור העיר תדמור נמשך במלוא המרץ תופעת שוד העתיקות באזור. לא אתפלא אם הרוסים לא מעורבים שם.

%d7%a6%d7%91%d7%99%d7%a7%d7%94-1

שרת ההגנה הצרפתית בקרה היום על נושאת המטוסים הצרפתית – שארל דה גול – המשייטת במימי הים התיכון כדי לבדוק את מוכנות צבאה ללחימה נגד דאעש . או במילים אחרות מתכוננים לרע מכל.

%d7%a6%d7%91%d7%99%d7%a7%d7%94-3

תמונה תחת הכותרת: "הכתובת על הקיר-תרתי משמע".
רקע: יום הזכרון לחיסולו של בכיר קציני אירן בסוריה . עד היום לא ממש ברור איך הגנרל האירני הזה עלה בסערה השמיימה. יש אומרים שזה היה "עם קצת עזרה מחברים". שיר נחמד של ג'ו קוקר!

%d7%a6%d7%91%d7%99%d7%a7%d7%94-4

מפקד פוג' הארטילריה של צבא סוריה באזור חמאת – אלוף משנה מהדי רג'ב – נהרג בקרבות . הפוג' היה ממוקם ב-تل محردة ريف حماة – תל מחרדה בפרברי העיר חמאת.
مقتل العقيد مهدي رجب مبارك قائد فوج المدفعية للنظام الأسدي في حماه من قرية حبسو الدريكيش #طرطوس ..
רוסיה שולחת עוד 2 ספינות טילים לים התיכון לתגבור כוחותיה עם עליית המתיחות באזור ופריסת סוללת ה אס 300 בטרטוס.
‏https://twitter.com/felesteenonline/status/783663020316717056?s=09
סרטון המוגדר סודי בו נראים גופות חיילים אירנים שנהרגו שלשום במערב אירן בקרבות נגד המיעוט הכורדי באזור.‏

שימו לב לתמונה הזאת: קאסם סולימני עם תנוחת יד המעידה על בעיית עצבים כלשהי. יש טענה שהוא סובל מניוון שרירים או מחלת עצבים דוגמת פרקינסון.. אגב גם היטלר סבל מפרקינסון במצב מתקדם.

%d7%a6%d7%91%d7%99%d7%a7%d7%94-5

ראש ממשלת עירק,ככל הנראה מדבר בשמם של פטרוניו האירנים:אם טורקיה לא תסיג את חייליה מסוריה ומצפון עירק עלולה לפרוץ מלחמה אזורית.‏

מאת: צביקה נציב

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

three × 4 =