חדשות
בשם הדיפלומטיה נגד צה"ל

בשם הדיפלומטיה נגד צה"ל

בעקבות תקרית בין דיפלומטית מצרפת לבין קצין מג"ב, ישראל יצאה בהצהרה כי תכריז על הדיפלומטית הצרפתייה כאישיות בלתי רצויה. התקרית המבישה קרתה בתאריך 22/9/13 בהפגנת הזדהות ולקיחת צד עם הפלסטינים, נגד ישראל, בו השתתפה גם נספחת התרבות של הקונסוליה הצרפתית בירושלים, בפעילות נגד חיילי צה"ל, בניגוד לחוק הישראלי.

הדיפלומטית הצרפתייה סטרה לקצין מג"ב, מאנשי כוחות ביטחון ועוררה פרובוקציות.

האירוע התרחש ביום שישי בתאריך 20/09/2013 כאשר שורה של פעילי שמאל, פלסטינים ודיפלומטים מאירופה הגיעו לכפר פלסטיני בבקעת הירדן, אחרי ביצוע הריסה של מספר בתים. הדיפלומטים, רובם מהקונסוליות של מדינות אירופה היושבות בירושלים, ביקשו להיכנס למקום עם ציוד, וחיילי צה"ל שהיו במקום מנעו זאת מהם בטענה שהפלסטינים ניסו להקים מאחז בלתי חוקי.

כתב רויטרס ששהה באירוע דיווח וגם פרסם באותו יום שהאירוע יצא משליטה לאחר שהחיילים פעלו נגד המפגינים.

בהודעת הגינוי שפרסמה אשטון למקרה החריג נמסר כי "האיחוד האירופי מגנה את החרמת הסיוע שביצעו כוחות הביטחון הישראלים בכפר חירבת מחולה." נציג האיחוד הדגיש שהחיילים הפריעו לדיפלומטים שהגיעו למקום עם אספקה של סיוע הומניטארי. עוד הודגש כי האיחוד כבר פנה לישראל כדי להביע את מחאתו בנושא.

לאור האירוע המביש אוסיף ואומר: לסגל הדיפלומטי יש יעוד ושליחות מוגדרת היטב לביצוע. אם היא רוצה לנקוט עמדה ואין לה שום אחריות כלפי השלטון שהיא מייצגת, ראוי שתפרוש מתפקידה ותמלא אחר משאלות ליבה.

מאת: דוויד בונד

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

two × one =