חדשות
שפך חומצה על כלבים ונעצר

שפך חומצה על כלבים ונעצר

התעלל בכלבים ונעצר. ביום חמישי בתאריך 18.8 לפנות בוקר התקבלה תלונה במשטרת ישראל על חשד לעבירת התעללות בבעל חיים באחד מהבניינים באילת, בכך שאחד הדיירים שפך חומר נוזלי מביתו לחצר בניין בו שוהים כלבים וגרם להם למכאוב וכוויות.

משטרת ישראל פתחה מיד בחקירה ולאחר שבחנה את התלונה, הצילום והתמנות, פשטו בלשי משטרת ישראל על בית ממנו לכאורה נראה החשוד שופך את החומר. בתחילה החשוד סירב לפתוח את דלת ביתו אך הבלשים נכנסו פנימה, עצרו את החשוד והעבירו אותו לחקירה בתחנת המשטרה באילת.
למחרת החשוד הובא להארכת מעצר והסנגוריה הציבורית הגישה ערר על בקשת הארכת המעצר של המשטרה וביקשה לשחרר לאלתר את החשוד. בית המשפט דחה את בקשת הסנגוריה והאריך את מעצרו של החשוד עד יום למחרת (שישי). בדיון המעצר ביום שישי הוארך מעצרו של החשוד עד היום.

מאז מעצרו צוות החקירה פועל במרץ כפי שציין בית משפט בהחלטתו, והיום נרשמה התפתחות חקירה משמעותית הקושרת את המשיב לחשדות המיוחסים לו.

כאמור בית המשפט קיבלת את בקשת המשטרה במלואה והאריך את מעצרו של החשוד ב 3 ימים נוספים לצורך חקירה.

ממשטרת ישראל נמסר ״מדובר במעשים לכאורה, חמורים ביותר, מדובר בחקירה לא פשוטה, ויש קושי להגיע לחקר האמת, אך אנו פועלים ונמשיך לפעול בנחישות ובמקצועיות להגיע לחקר האמת, להגן על בעלי החיים, ולהביא את כל הראיות הדרושות ליחידה התובעת אשר יביאו למיצוי הדין עם המעורבים.״

במהלך תקופה ממושכת, נוכח סכסוך שכנים הנוגע לכלבים, (הנאשם) מתאכזר אל הכלבים בכך ששופך עליהם חומר נוזלי אשר גורם לפציעתם הקשה וגורם להם לסבל רב, תוך התאכזרות וללא רחמים" כך צוין בבקשה למעצר עד תום ההליכים שהוגשה יחד עם כתב האישום על ידי יחידת התביעות של משטרת ישראל נגד אלכסי גרייז הנאשם בהתעללות בבעל חיים באילת

בתאריך 18.8.16 יום חמישי לפנות בוקר, התקבלה תלונה במשטרת ישראל וצורף לה סרטון ממנו עלה חשד כי הנאשם שופך חומר נוזלי (שאינו מזוהה) מחלון ביתו על כלבים שבחצר שמתחתיו ושייכים לשכנו.

צוות בלשים של משטרת ישראל הגיע למקום לאתר את הדירה ואת החשוד ולאסוף ראיות. בהמשך נכנסו הבלשים לביתו לאחר שתחילה סרב לפתוח את הדלת ועצרו את החשוד.
במשטרת ישראל הנחו לתת עדיפות לחקירת התיק נוכח חומרת המעשים והמסוכנות העולה מהנאשם. חוקרי משטרת ישראל החלו באיסוף עדויות וממצאים ובסיום חקירה של שבוע נאספו ראיות לכאורה כנגד החשוד בעבירות של התעללות בבעל חיים ב 4 מקרים שאירעו בתאריך 16.8.2016.

עוד צוין בבקשה למעצר תום הליכים כי הנאשם "מסרב לשתף פעולה באופן מלא ומוסר לחוקר תשובות תמוהות ולא ענייניות, תוך שהוא משקר מעת לעת ביחס לפרטים הקושרים אותו לביצוע העבירות"
חומר החקירה עבר ליחידת התביעות של משטרת ישראל אשר הגישו כתב אישום ובקשה למעצר תום הליכים נגד הנאשם אלכסיי גרייז בן 32, עובד כמאבטח באילת.

ממשטרת ישראל נמסר כי "אנו פועלים ונמשיך לפעול בנחישות, וללא פשרות לתפיסת עבריינים המתאכזרים ומתעללים בבעלי חיים והבאתם לדין, אנו סבורים שמי שעושה מעשים אלו וודאי מסוכן לבעלי החיים ומסוכן לכלל הציבור".

דברור וצילום: דוברות המשטרה
צילום וידאו באדיבות אילת אנימלס