חדשות
כשאיכות וסביבה נפגשים

כשאיכות וסביבה נפגשים

בסוף השבוע שעבר הגיע לאילת השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן ובכירי משרדו כדי ללמוד קצת יותר איך למתג את העיר הכי דרומית במדינה, כעיר ירוקה.

אחרי שסיירו בעיר, עברו לדיון מקצועי יותר בכיפה האקולוגית ושמעו על העשייה והחזון ממנהל היחידה האזורית לאיכות הסביבה באילת, אסף אדמון וצוותו. השר עודן על תשתיות המחזור שהותקנו ברחבי העיר באמצעות תקציבי היטל ההטמנה. על עלייה מתמדת בהיקפי הפסולת הנאספת למחזור, על הכנת תכנית אב לפסולת והפחתת הטמנה, כולל תכנית הפרדה במקור של פסולת. ראש העיר יצחק הלוי ביקש מהשר לאשר בשלב ראשון חלק מהתמיכה, כדי שתוכנית הפרדת הפסולת תצא לפועל. רכזת החינוך ביחידה הסביבתית, רונה שפירא הציגה לשר וצוותו את העשייה החינוכית סביבתית וספרה לו שבשנת הלימודים תשע"א התקיימו במערכת החינוך באילת חמש תוכניות העשרה בחמישה נושאים שונים. סה"כ השתתפו בתוכניות 109 כיתות וכ – 3,000 תלמידים מגני הילדים ועד על יסודי.

ראש העיר יצחק הלוי פנה לשר בנוגע לקבוצת הנוער "שומרי המפרץ", בבקשה להכיר בקבוצה כתנועת נוער לאומית, לצד תמיכת המשרד בקבוצת הנוער, לטובת שמירת מפרץ אילת. "מדובר בתנועה איכותית שראוי כי תהיה מודל בכל ערי החוף בישראל" ציין יצחק הלוי.

המשרד להגנת הסביבה פרסם את תמיכתו בהקמת מתקן קצה להפרדת פסולת במקור, ונבחרו 31 רשויות בארץ שיתמכו במשרד בתקציב כולל של 350 מיליון ₪. העיר אילת דורגה במקום ה – 32 ולכן לא נכללה בתקציב הנוכחי. השר עדכן, כי ניצול התקציב בפועל עומד על 342 מיליון ₪ ותמיכת העירייה היא לתקציב של 18 מיליון ₪, לכן לא נכללה אילת בתקציב הנוכחי. ראש העיר יצחק הלוי פנה לשר בבקשה לאשר את התמיכה החלקית ולהשלימה בהמשך. השר עדכן, כי הנושא ייבדק על ידי צוות משרדו וברך על הנחישות להיכלל כבר ברשויות המקדימות הפרדת פסולת במקור.

צילום: שרון יהונתן ערקבי

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

16 − 5 =