חדשות
הביאנלה החמישית באילת

הביאנלה החמישית באילת

אילת חוגגת שבועות עם ביאנלה לאמנות. יצירות אמנות, מופעי ג'אז ואקפלה. אורות, להיטים וצבעים במזרקה המוזיקלית, ולראשונה בעיר: תערוכת פסלים – "דומם"

איפה זה יקרה? בימים שבת וראשון, 11-12 ביוני 2016, 19:30-23:30
הפארק המרכזי באילת – הכניסה חינם!

חוגגים שבועות באילת? צאו מהמלון. העיר אילת מקיימת את הביאנלה לאמנות: מעל 80 אמנים בתחומי הציור, הפיסול, הקדרות והצילום יציגו את יצירותיהם ביומיים של אמנות ויצירה ברחבת הפארק המרכזי. זו השנה החמישית ברציפות בה מתקיימת הביאנלה ברחבת גלריית האמנות ומוזיאון אילת – מול כיכר התיירות המרכזית, ולקהל שיגיע מצפה חוויה אמנותית ותרבותית כאחד. הביאנלה היא יותר מאירוע, היא מקום מפגש ייחודי של אמנים מאילת ומהערבה עם אמנים המגיעים עם יצירותיהם מכל רחבי הארץ. בין המפגשים יופיעו הרכבי ג'אז ואקפלה במופעים קצרים אך סוחפים כדי לא לגנוב את תשומת הלב ליצירות המוצגות לעיני כל.

"דומם"
השנה לראשונה תתקיים תערוכה בגלריית אמני אילת שמורכבת אך ורק מיצירות פיסול. 15 אמנים אילתים ואמנית פיסול בזכוכית מהמרכז יציגו יצירות פיסול בטכניקות שונות; אבן, מתכת, חימר, זכוכית, עץ ושילובים ביניהם. הפסלים עבדו באופן לא שגרתי עם חומרי הגלם, דבר שהביא לפריצת גבולות החומר ולתוצרים שהם חוויה ייחודית וחדשנית. התערוכה תיפתח חגיגית בביאנלה ותוצג עד ה-2 ביולי.
מנהלת אמנותית ואוצרת התערוכה: שרית נחשון.

יוסי חן, מנכ"ל תאגיד התיירות: "העיר אילת מלאה ביצירתיות! הן של אמני העיר השונים שיוצרים ומציגים את עבודותיהם בתערוכות מתחלפות בגלריית האמנים העירונית, והן של אמנים מן החוץ, שמגיעים אלינו במיוחד עם יצירות מלאות עומק ועניין, פסלים ודימויים שפשוט שלא רואים כל יום. אני שמח לקיים את הביאנלה לאמנות זו השנה החמישית ברציפות ומזמין את תושבי העיר ומבקריה להגיע וליהנות מאירוע מלא צבע והשראה".

מאת: אנקה גרינברג

וידאו: עיריית אילת

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

nineteen − sixteen =