חדשות
אירן מגבירה פעילות בסוריה

אירן מגבירה פעילות בסוריה

כמה צפוי זה היה: אירן תשלח כוחות ימיים לחופי סוריה. ככל הנראה אנו עומדים בפני מצב של שינוי נוסף במדיניות האירנית כלפי סוריה. סדרת הצהרות ההולכות ומחריפות כנגד העולם המוסלמי סוני וגם כנגד ישראל המעידות כי ההנהגה האירנית הולכת להגביר את פעילותה בסוריה. הרבה יותר מהשיעור הנוכחי. ככל הנראה ההנהגה האירנית חוששת מכפיית פתרון על סוריה על ידי המעצמות וכי כל השקעותיה בסוריה יירדו לטמיון והיא תאלץ לסגת מהאזור.

לאור זה יש לקרוא את ההבטאויות הבאות:
1. זה היה מתבקש וזה היה רק שאלה של זמן. אירן, בראותה בסוריה קו אדום עבורה שלחה עד כה כוחות צבא ויועצים ומיליציות מטעם ועכשיו מתכוננת גם לשלוח כוחות ימיים מיוחדים שיפעלו מול חופי סוריה.
כך הודיע מפקד הכוחות הימיים של משמרות המהפכה האירנים – האדמירל עלי פדוי
قائد القوة البحرية في الحرس الثوري الإيراني، الادميرال علي فدوي.
לשאלה وردا على سؤال حول تواجد القوات البحرية الإيرانية على السواحل السورية، قال فدوي: "الثورة الإسلامية لا حدود لها، وأينما تطلب الأمر سيتواجد الحرس للدفاع عن الثورة"، على حد تعبيره – על ההצדקה להמצאות כוחות ימיים אירנים מול חופי אירן ענה האדמירל: "למהפכה האיסלמית אין גבולות ואיפה שנקבל פקודה להתייצב משמרות המהפכה יהיו שם וזאת על מנת להגן על המהפכה".
http://www.alarabiya.net/ar/iran/2016/05/12/إيران-ترسل-قوات-بحرية-إلى-سوريا-وتفاوض-لفك-أسراها.html

הערות בשולי הידיעה:
– כאן טמון כל האסטרטגיה החדשה של אירן.
– כשאתם מנסים להבין מה הוא אומר אני מציע לקחת את הפרוש המרחיב ביותר.
– לא מן הנמנע שאנו רואים כאן הפרחת בלון ניסוי באוויר לראות את תגובות ישראל ומצרים להרחבת ההתפשטות האירנית במימי הים התיכון.
– על פי המינוח הערבי של הכתבה במקור ככל הנראה האדמירל רומז על שליחת כוחות מהקומנדו הימי האירני. אבל שוב, בהתאם להמלצתי לפרש את הנאמר בהקשר הרחב ביותר האפשרי, אני מציע לחושב על פעילות ימית נוספת ונסתרת ברקע הפעילות הגלויה. וזאת רק הערכה אישית.

וכאילו יד המקרה הנה מופיעה לה ובעיתוי מעניין מצוטט היום בכיר בחיל הים כדלקמן:
(והבאתי רק קטע אחד מדבריו)
קצין בכיר בחיל הים אמר כי הנחת העבודה בצה"ל היא שחיזבאללה מסוגל להפעיל את טיל היאחונט, טיל חוף ים על קולי, ובמצב כזה יינתן מענה שלם באמצעות מגוון רחב של אמצעי לחימה בצה"ל. כמו כן לא נפסלת האפשרות כי משמרות המהפכה האיראניות בתחום הימי יפעלו משטח לבנון נגד כלי שיט של חיל הים. בשל כך נערכים בצה"ל למתקפה רחבה כדי לשתק את כוחות האויב.

2. אלערביה מצטט קצינים בכירים אירניים כולל שר ההגנה האירני, האומרים כי המעורבות הצבאית האירנית בסוריה תמשך על להשתלטות מלאה על כל מחוז חלב בצפון סוריה. הבכיר האירני אף אמר כי אירן תשלח לסוריה כוחות ככל הנדרש כדי "להלחם בטרור". הסיסמה האוניברסלית החדשה.
האם מכאן יש להבין כי אחר כך הם יעזבו? או שניתן להבין שזה רק ההתחלה?

http://www.alarabiya.net/ar/iran/2016/05/30/%D8%A5%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%86%D8%B3%D8%AA%D9%85%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%AA%D8%AF%D8%AE%D9%84-%D9%81%D9%8A-%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%8A%D8%A7-%D8%AD%D8%AA%D9%89-%D8%A7%D9%84%D8%B3%D9%8A%D8%B7%D8%B1%D8%A9-%D8%B9%D9%84%D9%89-%D8%AD%D9%84%D8%A8.html

שר ההגנה האירני לשעבר אחמד וחידי מאשים את סעודיה בהרג "משפחות הבית" (תושבי סוריה השיעים והעלאוים) ו "חיזוק הטרוריסטים" בסוריה וחיזוק הטאליבן ופגיעה בתושבי ניגריה (השיעים).
وزير دفاع إيران السابق أحمد وحيدي يتهم السعودية بقتل "أهل البيت" و"دعم الإرهابيين" في سوريا و"دعم" طالبان و"قمع أتباع أهل البيت" في نيجيريا
נראה כי כל המערכת האירנית הולכת ובונה את התפאורה לקראת "התנגשות הטיטנים" עם העולם הסוני.

המצפה הסורי לזכויות אדם היושב בלונדון מפרסם כי ב-8 חודשי מתקפות של חיל האוויר הרוסי בסוריה נהרגו 2099 אזרחים.

المرصد السوري: الغارات الروسية قتلت 2099 مدنياً في 8 أشهر

שמועות הכוללות דיווחים והכחשות אודות מעצרו של אחיו של נשיא אירן – רוחני באשמת שחיתות והכל על רקע המאבק בצמרת האירנית.

מרכז מחקר סוריה “مركز جسور للدراسات” בשיתוף ההתנגדות האירנית פרסם מפה של האזורים בו פועלים הכוחות האירנים בסוריה. במפה מצויינים 12 אזורים ברחבי סוריה בהם נמצאים ופועלים כוחות אירנים (או מי מטעמם ולמעשה נראה כי אירן פועלת בכל רחבי המדינה. בכירים אירנים נוספים מתבטאים ואומרים כי המעורבות האירנית בסוריה היא ברשות ובסמכות על פי הזמנת הממשלה הסורית וכי אירן מקבלת בברכה את תפקידה לסייע לסוריה במאבקה בטרור.
http://twasul.info/444566

2 קציני חיזבאללה נלקחו בשבי בתימן על ידי הכוחות המתנגדים לחותיים. הטענה היא כי קצינים אלו עסקו בהדרכת הכוחות החותיים בשבוה.
جيش الشرعية: أسر ضباطا من #حزب_الله يقودون الحوثيين بشبوة/

משעות הבוקר קרבות בין הצבא הסורי וכוחות המורדים באזור העיירה מסחרה ליד גבול ישראל. הצבא הסורי מפעיל ארטילריה כבדה לסיוע לכוחותיהם בגזרה. העיירה מסחרה נמצאת פחות מ-5 ק"מ מגדר הגבול של האזור המפורז על גבול סוריה-ישראל.

כינוס מפקדי דאעש במסגד בשכונת אלגולן בעיר פאלוג'ה הסתיימה כאשר מטוסים הפתיעו אותם והפילו עליהם את התקרה. סוף פגישה.

כתבה בטלוויזיה לבנונית: ישראל הקימה יחידה חדשה שתפעל רק בגולן.
הכתבה מתפרסמת בקישור זה:
http://www.lbcgroup.tv/news/266741/%D9%88%D8%AD%D8%AF%D8%A9-%D8%A7%D9%84%D8%AC%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B4%D9%83%D9%8A%D9%84-%D8%B9%D8%B3%D9%83%D8%B1%D9%8A-%D8%AC%D8%AF%D9%8A%D8%AF-%D9%81%D9%8A-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%8A%D9%84/ar

סוכנות האו"ם לענייני פליטים פלסטיניים – אונר"א טוענת כי מכלל 600 אלף פליטים פלסתינים שגרו בסוריה בתחילת המרד כ-120 אלף עזבו את המדינה ומצאו מקלט במדינות שכנות, והיתר גרים עדיין בסוריה אך נמצאים במצב כלכלי קשה.
http://eldorar.com/node/98884

אלג'זירה: הפנטגון מעדכן כי 2 חיילים אמריקאים נפצעו בתחילת השבוע בסוריה ועירק. الجزيرة عاجل
عاجل- البنتاغون: إصابة عسكريين أميركيين اثنين في #‏سوريا والعراق مطلع الأسبوع

מקור עירקי מסר לאלג'זירה כי בקרבות היום נפצעו 2 קצינים בכירים בצבא עירק: רמ"ט דיוויזיה 7 ומח"ט 29 . مصادر للجزيرة: الضابطان العراقيان المصابان هما رئيس أركان الفرقة 7 وآمر لواء 29

הכורדים ממשיכים בטיהור אתני בכל השטחים שהם כבשו בצפון סוריה. לאחר שהם כובשים כפרים או עיירות שאינן כורדיות, הם מגרשים את התושבים ולפעמים גם שורפים את הישובים עד היסוד. היום התלונן האו"ם כי הכורדים לא מאפשרים לתושבי כפרים שהכורדים כבשו בחזרה מידי דאעש לחזור לבתיהם. או במילים אחרות הם מייצבים כברת ארץ נקייה מלאומים שאינם כורדיים. ככה מונעים צרות בעתיד. הם מבינים בדרכם הם כי מוסלמים פירושם צרות בלתי נגמרות ואיזהו החכם הרואה את הנולד.
الأمم المتحدة: أكراد سوريا يمنعون مدنيين من دخول مناطق تحت سيطرتهم قرب حلب

מאת: צביקה נציב

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

one × 5 =