חדשות
תיאטרון בים האדום

תיאטרון בים האדום

האילתים מחבקים באהבה את התיאטרון שלהם. ערב סוחף ומרגש עבר אמש (ב') בחוף הדקל, כששלוש מאות אילתים פקדו את אירוע הפתיחה של סדרת המנויים "תיאטרון בים האדום" של תיאטרון אלעד ומרכז הצעירים בעירייה. האירוע, שכלל את ההצגה עטורת הפרסים, "התקלה" בבימויו של הבמאי והמנהל האומנותי – שי פיטובסקי, ולאחריו מופע מוזיקלי ושיח עם השחקנים, נמכר עד אפס מקום והוכתר כהצלחה מסחררת. אין ספק שהשילוב בין האווירה הייחודית של התיאטרון הנעשה לראשונה על שפת הים והצגה משובחת היא מתכון מנצח לקהל מרוגש. תיאטרון אלעד של אילת וחבל אילות, אשר נולד וצמח באילת, משלב עשייה תרבותית מקצועית עם עבודה קהילתית. בצד המקצועי, זכתה העיר לראות חלק מהצגות הילדים והמבוגרים, וחלקן יועלו במסגרת סדרת המנויים הקרובה. העבודה הקהילתית כוללת בין היתר בימוי מסיבות סיום של בית הספר התיכון ע"ש "רבין", פעילות קהילתית עם בני נוער מקידום נוער ונוער נעל"ה, וייסוד מגמת תיאטרון לבגרות לראשונה בעיר אילת.

תיאטרון אלעד, הוקם לפני כשנתיים על ידי בועז דן, יליד קיבוץ אילותודנה יצחקי, שחקנית הקאמרי, שהחליטו ביחד להדרים לאילת ולהקים בעיר תיאטרון מקומי אמיתי הקרוי על שמו של אחיו הבכור של בועז, אלעד דן ז"ל, אשר נפל במלחמת לבנון השנייה. השניים הציגו יוזמה להקמת תיאטרון עירוני, אשר יפעל כאנסמבל וקיבלו את ברכתם של ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי וראש מועצה אזורית חבל אילות – אודי גת. קפיצת המדרגה של התיאטרון קרתה בשנה שעברה עם המעבר של שי פיטובסקי ומשפחתו לגור באזור ולקחת את התפקיד של המנהל האומנותי של התיאטרון. פיטובסקי, אחד הבמאים המוערכים כיום בארץ, שניהל את קבוצת שחקני הבימה בשבע השנים האחרונות, הביא אחריו את שחקנית הבימה נעמה ארמון, והשחקן רוי קלדרון המוכר לכולנו מהסדרה "זגורי אימפריה" שעברו לגור גם כן באילת. תוספת זו תאפשר לאנסמבל התיאטרון לקבל בשנה הבאה את התמיכה של משרד התרבות לצד התמיכה של עיריית אילת וחבל אילות, דבר שללא ספק יצמיח עוד את התיאטרון הפורץ. לצד אלו, קיבל תיאטרון אלעד את הכרתו ותמיכתו של תיאטרון "הבימה" יחד עם תמיכתם של לא מעט אושיות מעולם התיאטרון, אשר רואים בתיאטרון האילתי בשורה של ממש. אנשי תיאטרון כמו עודד קוטלר, יהושוע סובול, ואיציק ויינגרטן התגייסו גם הם לטובת הפרויקט החלוצי והם מהווים הוועד המנהל של התיאטרון בניהולם המשותף של בועז דן וניר גורדון, שמלווה את התיאטרון מראשיתו.

"מטרתנו היא להעניק לתושבי אילת וחבל אילות, תיאטרון מקומי ואיכותי המביא תכנים בהשראת הקהילה המקומית ומשקף את נוף חייה. אנו שמחים לאפשר גם לתושבים החיים בקצה הדרומי ביותר של הארץ, ליהנות מתרבות ענפה בדיוק כמו זו שקיימת במרכז הארץ ואף יותר" ציינו מייסדי התיאטרון, בועז דן ודנה יצחק והוסיפו בסיפוק, כי לאורך התקופה הם זוכים לחיבוק חם מהאילתים ותושבי חבל אילות, שממלאים בנוכחותם את המושבים והיציעים וגם מהגופים העסקיים וגורמי קהילה שמחבקים את התיאטרון ורואים בו גאווה מקומית.

לצד ההצגות וכחלק מיצירת אופק לדור הצעיר, יזם ד"ר גניאל דרורי – ראש מינהל שח"ק בעירייה בליווי תיאטרון אלעד, מגמת תיאטרון לבגרות אותה מרכזת ומחנכת מעין דובקובסקי, שחקנית תיאטרון אלעד. במגמה, שנפתחה לראשונה באילת משתתפים 24 תלמידי כיתה י', שייגשו לבגרות בסוף כיתה י"ב. לצד הלימודים התיאורטיים, נהנים התלמידים מלמידה מעשית דרך תיאטרון אלעד החל ממפגשים עם בימאי התיאטרון, השחקנים, והעבודה מאחורי הקלעים ועל הבמה.

כאמור, הערב המרגש אמש, פתח את סדרת המנויים ל"תיאטרון בים האדום" בשיתוף מרכז הצעירים בעירייה – הצגות המוצגות על חוף הים ובטבע הקסום של אילת והסביבה. הסדרה כוללת 6 הצגות: "התקלה" שהוצגה בחוף הדקל, "ירמה לאור ירח" שתוצג בקיבוץ אילות, בשבועות הקרובים, "פואטרי סלאם" תוצג בחוף של מוש (29.6), "מדוע הרגתי את אימא שלי" בקיבוץ אילות (21.7), תיאטרון פלייבק בריף הדולפינים (4.9) ו "25" (25.9).

תמונות מההצגה הראשונה "התקלה", שהתקיימה בחוף הדקל.
צילום: אמנון דן

תרבות 2

תרבות 3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

17 − 7 =