חדשות
אור ואהבה על גבי ההתמרה

אור ואהבה על גבי ההתמרה

היא הגיעה לאילת שהייתה אז עיר חדשה על גבול מדבר סיני, עם משפחתה ופתחה את גן הילדים הדתי הראשון בעיר. נעמי אימבר פיינברג, הכוהנת הגדולה העומדת מאחורי האור הגדול, הנתינה האינסופית, האהבה והשמחה. נעמי יצאה ללמוד אצל רפי רוזן את 'החוש השביעי' ואת שיטת ה'ביו ארגונומי' והייתה למורה הראשונה שהפיצה את השיטה בעולם. בו זמנית פתחה את המרכז הרוחני הראשון באילת. כמי ששאלה את עצמה אין ספור פעמים שאלות מהותיות על בריאת היקום, פיתחה תורה חדשה וקראה לה 'התמרה מרכבה'. היום היא מלמדת תלמידים רבים ברחבי העולם ובארץ את השיטה שתלמד אתכם להשתמש בקוד 'תיקון עולם' ואת היכולת להעביר ידע זה לאחרים, ולהיות ישויות קוסמיות שמיתמרות חיים ומזרזות את בוא הגאולה.

ריח ניחוח שיחי הבזיליקום קידם את פני וסחרר את ראשי. נכנסתי לחצר ביתה העומד במרכזו של ההמולה, כאשר בחוץ, אין איש יודע על אותם הדברים הנפלאים המתרחשים ונלמדים בבית זה. הבטתי בה בכוהנת הגדולה. אישה קטנה נמרצת שמדברת על אור, על נתינה אינסופית בחיוך כובש שאינו מש מפניה. לרגע קט היה לי קשה להאמין כי לפני עומדת מפתחת תורת ה'התמרה-מרכבה' הבינלאומי, שאפילו רשמה אותו לפני כמה שנים כפטנט בינלאומי וכיום היא מלמדת אותו ברחבי הארץ והעולם. נעמי הציגה את עצמה בפניי בענווה גדולה ולחצה את ידי והזמינה אותי לשבת. נעמי: "שבי במקום שאת מרגישה בו הכי טוב". התיישבתי בספה והבטתי סביבי. כמה דקות לאחר מכן, אחרי שיצאתי מההלם הזמני והקיפאון בו לקיתי, שהיה תוצאה ישירה של מפגש עם אישיות אנרגטית חזקה מאוד, חזרה נעמי מהמטבח עמוסה במגש והגישה לשנינו תה צמחים ועוגיות. אחר כך התיישבה מולי ומיד עצמה את עיניה תוך שהיא מושיטה את ידה לעברי ומבקשת ממני לשבת בשקט. שוב קפאתי במקומי ללא יכולת תזוזה. המחזה שנגלה לעיניי היה מדהים. נעמי כיווצה את עיניה בפולסים מהירים וחדים במשך כמה דקות, אחר כך פתחה את עיניה והביטה בי בחיוך רחב ואמרה: "את בודאי לא מבינה מה עשיתי עכשיו". הבטתי בה בדאגה ואמרתי: "נכון, אין לי מושג מה עשית לי, אבל מאז אותו הרגע, הגבה שלי "קופצת" ולא מפסיקה". נעמי הישירה אלי מבט מפויס ואמרה: "תראי, מה שעשיתי עכשיו זה שימוש בחוש השביעי, שזה חוש לאנרגיות ולויברציות. ביקום שלנו קיימים שני סוגי אנרגיות בסיסיות. אנרגיה מתמשכת שנקראת אנרגיית החיים ואנרגיה נחה שהפסיקה את החיים. לכל אדם יש חיישן בתאים שלו. בכל תא יש חיישן שמבחין אם האנרגיה זורמת או לא. אם יש אנרגיית חיים יש פולסים ואם אין אנרגיה אין פולסים. בגוף שלנו יש מקום אחד שהכי קל להבחין בו והוא נמצא מתחת לגבה וזה מה שעשיתי עכשיו. רציתי לדעת לאיזה סוג של אנשים את שייכת." נעמי הפסיקה את שטף דיבורה, לגמה בשלווה עילאית מהתה והמשיכה תוך שהיא מחייכת באושר: "בעולם שלנו קיימים ארבעת סוגי אנשים המתחלקים לנשמות שבאות מעולם החומר, נשמות שבאות מעולם היצירה, מעולם הבריאה ומעולם האצילות. נשמות ששייכות לעולם האצילות, אלו מלאכי עליון, חדר הפיקוד של הבריאה. הנשמות שמחוברות לעולם הבריאה, הם נשמות שמחוברות כל הזמן למלאכים. יש להם קרן כמו קו טלפון אנרגטי הביתה, במשך כל חייהם. כל מה שהם צריכים לעשות זה רק לפתוח את עצמם ולהתחבר, לבוא ולהיות מה שהם. העולם שלנו צריך לעבור תיקון אבל רק בנועם יבוא העולם לתיקונו. העולם אינו יכול לתקן את עצמו על ידי טראומות וקטסטרופות, או מלחמות ורוע כי רע מוליד רע ואנרגיה רעה אינה יכולה להוליד אנרגיה טובה. צריך למגר את הרע על ידי השמחה ואז תבוא הגאולה כמו שכתוב בתנ"ך 'בנועם ייכון העולם'. אם נגביר את הנועם, נעבוד על הפחדים שלנו ועל הטראומות והסבל, נוכל להביא לתיקונו של העולם, כי בזמננו אין יותר גלגולי נשמות. לא חוזרים יותר. זה קורה כי אנחנו עומדים כרגע לפני תיקון העולם, על כל המשמעויות המשתמעות מכך".

מהות החיים והאמונה
כמי שנולדה בישראל בשנת 1940 לתוך ייחוס משפחתי, כבת למשפחת נפתלי הרץ אימבר המשורר הלאומי שחיבר את הימנון ה"תקווה", חיה נעמי בילדותה המוקדמת בקיבוץ כפר עציון קרוב לבית לחם ובילתה את שנות נעוריה בירושלים. מאוחר יותר למדה נעמי במדרשה, כדי להיות גננת ומורה לכיתות הראשונות של בית הספר היסודי, לפי המסורת היהודית דתית. אחרי שנישאה, עברה למושב שיתופי דתי ונשארה שם במשך שנתיים, שם גם נולד בנה. מאוחר יותר עברה עם משפחתה לאילת, שהייתה אז עיר חדשה על גבול מדבר סיני ופתחה את גן הילדים הדתי הראשון בעיר. במשך כל השנים האלה עברה תהליך פנימי מאוד אינטנסיבי. שאלתה הגדולה כוונה למהות המשמעות הקיומית בעולמנו ומהות ייעודנו בחיים. בתהייה פנימית, שאלה את עצמה ללא הרף האם כל מה שלימדו אותה להאמין עד כה, על ברכיי המסורת היהודית ואורחות החיים על פי חוקי אלוקים, האם כל מה שהאמינו בו עד כה, יכול להיות האמת היחידה? האם זו התשובה האמיתית שמציעים החיים? האם זה אפשרי שזו האמת היחידה?. עם שאלות שכאלה, יצאה נעמי לדרך ולא האמינה לאן יובילו אותה התשובות. רק אחרי שנולדה בתה, מצאה נעמי את הכוח הפנימי והחליטה לתת לעצמה את האפשרות לגלות את אמת החיים בעצמה ובאותו הזמן גם להשתחרר ממה שלימדו אותה בילדותה. נעמי הפסיקה לקיים את מצוות הדת היהודית, נטשה את עבודתה כמורה וכגננת והחלה ללמוד על דתות ופילוסופיות אוניברסליות אחרות. נעמי: "המחויבות היחידה שיש לנו היא המחויבות להיות האור שהננו ולבטא את אהבת האינסוף". כדי להתפרנס הקימה נעמי עסק למכירת מזכרות לתיירים וגם כדי אפשר לעצמה לפתח את הפנימיות שבה. לאחר מות בעלה מצאה נעמי את עצמה בגיל עשרים ותשע, אחראית על שני ילדיה הקטנים, על חמותה הקשישה, על ניהול העסק ועל הבית שרכשה בעזרת הלוואה גדולה שהייתה חייבת להחזיר ולשלם כל חודש. נעמי: "בשנים שלאחר מכן, הייתי מאוד עסוקה בדאגה למשפחה. הייתי במרוץ אחרי התשלומים על הבית, הטיפול בילדים ובחמתי ולא היה לי זמן ללמוד או לקרא כמו שאני אוהבת. נכנסתי למצב של דיכאון עמוק ולא רציתי להמשיך לחיות. הרגשתי שעול החיים כבד מאוד והרגשתי שאם איני עושה את מה שאני בעצם, אז זה בזבוז של זמן להישאר על כדור הארץ." במצב נפשי שכזה פנתה נעמי לעזרת פסיכיאטר. בפגישה הראשונה הודיע לה הפסיכיאטר שהוא איננו יכול לעזור לה, אם היא איננה רוצה לעזור לעצמה. המילים האלו היו הדחיפה הראשונה שהביאו אותה חזרה אל דרכה. נעמי: "חשבתי על מה שהרופא אמר לי והבנתי שאם רק האדם בעצמו יכול לרפא את עצמו, זה יכול לקרות לו על ידי הבנת החשיבות שלו עצמו". נעמי סיימה את המפגש הראשון שלה אצל הפסיכיאטר והחלה לחפש את הדרך המתאימה לה, כדי לשחרר את עצמה מהסבל. היא החלה ללמוד בכוחות עצמה תוך לימוד מספרים נושאים כגון: פרפסיכולוגיה, אנתרופוסופיה, התמחות בטכניקת גורדייף, אוספנסקי ובאותו הזמן למדה גם קבלה, הטא יוגה, ראג'ה יוגה, שאמניזם אמריקאי אינדיאני, פילוסופיה, היסטוריה, דת, קבלה, תיאוסופיה ו"בלעה" בשקיקה את כל הספרים שנפלו לידיה. כך ללא מורים רק בכוחות עצמה, היא חיפשה על ידי קריאה ותרגול, להבין את עצמה ואת מהותה החיים על פני האדמה.

מפגש לא קונבנציונלי
לילה אחד בשנת 1977 חוותה נעמי חוויה חזקה, כאשר פגשה עב"ם על חוף סיני ליד אילת. על המפגש עם הישויות הזרות המדריכות, מספרת נעמי: "התכסיתי בצליל והחלתי להרגיש ויברציות נפלאות בתוכי ומחוצה לי. כמעין 'צליל אינסופי' שתדלק אותי באנרגיה. זו הייתה החניכה הראשונה שלי. אחרי החוויה הזו התחלתי לבצע את התכנית המלאה שלי על פני האדמה. קיבלתי יכולת של רמת תדר אחרת בתודעתי. במשך כל השנים האלה שמרתי בסוד את תחומי העניין ואת לימודי מכל מכרי ולא שתפתי אותם בחיפושי ובמסעי. במשך עשר שנים תרגלתי כל מיני שיטות במדבר סיני, חייתי בבדידות מוחלטת ובשקט במדבר על יד הים. באותה התקופה סגרתי את העסק שלי, קבלתי השראה והתחלתי לצייר, לכתוב שירה, לעסוק באומנות. שילבתי ציור עם פיסול ומוזאיקה מצדפים ואלמוגים והצגתי אותם בתערוכה. באותן שנים גם נסעתי הרבה ושהיתי במקומות שונים בעולם לפרקי זמן". בשנת 1987 נסעה נעמי לתאילנד, לבורמה ולנפאל. היא שהתה במנזר טיבטי ולמדה את הבודהיזם ומדיטציה על פי דרכם. בליל 'וסאק' שזהו יום הולדתו של בודהה שהתה נעמי על הר האוורסט במנזר בטינגבוצ'י שבהימליה. עם שחר ישבה על סלע בודד בפסגת ההר תוך שהיא במדיטציה קיבלה את החניכה ואת השראת המאסטרים של ההימליה. 'טרה', הישות המדריכה של אריכות החיים נתנה לה את ברכת האהבה. נעמי פתחה את עיניה וראתה אור נפלא והרגישה שמחה בלתי רגילה וכל ישותה זרמה באהבה. נעמי: "אחרי שחוויתי את החוויה ואת החניכה הראשונה שלי, חזרתי לארץ. בשנת 1990 בזמן מלחמת המפרץ פוטרתי מעבודתי בחנות הספרים 'סטימצקי', עקב צמצום עובדים. באותו הזמן רפי רוזן לימד בר"ג את שיטת ה'חוש השביעי' ורציתי לדעת מה זה החוש השביעי. כך בלי שקל בכיס, נסעתי אליו ואמרתי לו שאין לי כסף ללמוד, שאני מובטלת וקשה לי להגיע מאילת פעם בשבוע לקורס שלו. רפי צחק ובדיעבד, מאוחר יותר אמר לי שאיך שהוא ראה אותי, הוא ידע שהגעתי למקום הנכון. הוא ידע שאני המורה. זו הייתה הפעם הראשונה שיכולתי ליישם את כל מה שלמדתי עד כה. הלימוד של החוש השביעי החזיר אותי הביתה. רפי הציג לפניי את עבודתו של ווילהלם ריך ואת העדכונים והגילויים של החיישן לאנרגיות הנקרא 'החוש השביעי'. באותה תקופה הבנתי שמצאתי את עצמי. אז גם התחברתי ל'הרואה ואינו נראה' שהוא ישות של אור והבנתי שהנני ישות מדריכה הקרויה "נועם יי", הנותן הדרכה לשנות את הסבל בדרך קלה ונעימה. בחודש יוני בשנת 1993 קבלתי מסר בתקשור מהמדריכים שלי, שעלי לצאת לטיבט כדי לקבל עוד הנחיות. מה שנקרא התקדשות מיוחדת וחניכה אחרונה, כדי להתחיל ללמד בכל העולם ולא רק במקום אחד. הייעוד שלי זה להיות מורה נודדת, על מנת להימנע ממצבי אגו. אני אינני מחפשת את התלמידים, הם באים אליי. עזבתי את אילת וחזרתי אחרי תשעה חודשים. בשנים לאחר מכן פיתחתי את שיטת ה'התמרה המרכבה' שאותה קיבלתי בתקשור מהמדריכים שלי ועבודת מחקר משותפת עם תלמידי. על שיטה זו רשמתי זכויות יוצרים בינלאומית בפורטוגל. כיום יש לי קבוצות של תלמידים בפורטוגל, סלובניה, קרואטיה, אוסטריה, שוויץ, גרמניה ואפילו לימדתי בברזיל. הייתי הראשונה שפתחה באילת את המרכז הראשון לפיתוח הרוחניות, הכרה-עצמית, המדיטציה, עבודת אנרגיות וגם עשיתי לאנשים טיפולי הילינג בשיטה הביואורגונומי."

התמרה מרכבה
בחודש ספטמבר בשנת 1995 השכירה נעמי את ביתה, נתנה את כל חפציה כולל הספרייה האזוטרית הגדולה שמאוד אהבה ושאותה אספה במשך כל חייה, לקחה תרמיל גב והלכה לבצע את יעודה כמורה נודדת, כאדם אוניברסלי שאין לה שום התקשרויות לנכסים, או לרכוש פיזי, או למדינה. מאז היא מלמדת מסביב לכוכב הלכת הזה. מפתחת תחת הדרכתם של מדריכי האור שלה, ביחד עם תלמידיה וחבריה את שיטת 'ההתמרה מרכבה' כדי להביא שינוי לכל הסיבות הגורמות לסבל בחיים, למען יצירה חדשה ומצב מודעות חדש, לשמחה ולאהבה ולחיי נצח בכל הממדים. נעמי: "היעוד שלי הוא להביא את הידע שבתוכי לאחרים. שהבריאה תזרום עם אנרגיית חיים ושמחה. על ידי ה'התמרה' להביא אנשים לא לפחד, למגר את הטראומות שעוצרות אותם. שיטת ה'התמרה מרכבה' לקוחה מהמילים 'לעשות טרנספורמציה'. לשנות מצבי אנרגיה, מאנרגיית "אין חיים" למצב של אנרגיית חיים. זה נעשה כאמור על ידי שינוי תדר של פחד, חולי, כעס, רוגז, מערכות יחסים תקועות שבאו מקארמה קודמת. לעשות 'התמרה' ועל ידי פיתוח החוש השביעי לקבל תובנה רחבה יותר לקיים ולפתוח ערוצים חדשים. ה'התמרה-מרכבה' עובדת על ריפוי מצבי נפש ושינוי צורת החשיבה שבולמת את האדם. אם אדם כזה ישנה את מהות האנרגיה של הסיבות שגרמו לבעיה, הבעיה תיפתר, כי האנרגיה שונתה. השינוי שלנו יעשה פה בכל רגע, בעולם הזה. על כל אדם באשר הוא, חובה עליו להביא תיקון לעולם בחיים אלה ממש, כי כמו שאמרתי אין יותר גלגולי נשמות. כן יהיה תיקון לעולם בזמננו אנו והוא יבוא רק בטוב, בדרכי נועם ולא בקטסטרופות. בעבר כמעט חווינו תיקון עולם וזה קרה לדור המדבר במעמד הר סיני. כשמשה עלה להר כדי להביא את לוחות הברית, שהם בעצם צופן הקוד לשינוי התדרים והאנרגיות לתיקון העולם, שזה אגב דבר שאנחנו המורים העולמיים עובדים עליו עכשיו. במעמד הר סיני שרר פחד גדול וחוסר באנרגיית החיים. לא הייתה אז שמחה, נועם ורוגע, אלא חוסר אמונה. באותם הרגעים נשברו לוחות הברית, שהם בעצם קוד ההתמרה. הקוד נשבר ו'מעשה מרכבה' לא פעל ולא היה תיקון עולם ואם העולם לא מתוקן אז כולם סובלים גם האנשים, גם החיות וגם הצומח אפילו מזג האוויר סובל. הסבל הזה יכול להיגמר רק על ידי תיקון עולם שיעשה על יד תיקון בריאה. התיקון יפסיק את הסבל, את המחלות ואת הצרות שאותם יוצרים תנאי הבריאה. האנשים בעצם לא אשמים בכך, האנשים הם התוצאה של התנאים הקשים שקיימים בבריאה. בלימוד ה'התמרה – המרכבה' אנחנו משנים את האנרגיות הקיימות ויוצרים עולם לא מעוות. המשימה של תיקון עולם אמורה להיעשות כהרף עין בדורנו. אחר כך האנשים יחיו חיי נצח ונבואות הנביאים יתגשמו, כמו שכתוב בנבואת יחזקאל 'חזון העצמות היבשות' ובנבואתו של אליהו הנביא המנבאת על האפשרות והמעבר בין מימדים במרכבה של אש. אני מדברת על דברים שנראים פילוסופיים, אבל הם דברים מעשיים למדי ואינם רק רוח, אלא רוח וחומר כמקשה אחת".

התארחה וכתבה: רות קרייתי

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

eighteen − three =