חדשות
טרנטינו ולא הבמאי

טרנטינו ולא הבמאי

אלכס שפירו היה מסעדת "Tarantino" בקניון סינמול במפרץ חיפה ויש לו מה להגיד לכם.

ביום שישי שלפני חג פורים, 14 למרץ 2014, לקחתי את בתי הלי (עוד מעט בת 5) מהגן, וכהרגלינו בימי שישי, עשינו את דרכנו לסינמול לראות סרט. כהרגלינו? לא בדיוק, כי הלי היתה לא באמת הלי אלא הנסיכה רפנזל ומסביב הסתובבו פרפרים, דבורים, גיבורי על ועוד כל מיני טיפוסים צבעוניים, שמחים ורעשניים, קטנים וגדולים. יום שישי לפני חג פורים, אמרנו.

אחרי סרט עשינו סיבוב באזור מסעדות והפעם נכנסנו למסעדה איטלקית "טרנטינו". המקום נראה אלגנטי ומעוצב בסגנון דומה לרנסנס בטעם ארץ המגף עם קירות מלבנים עם נופי איטליה ממוסגרים, הרבה קשתות ומנורות בצורת פנסי גז. חלונות עוצבו בסגנון כפרי טוסקני. על הרצפה בלטות מעוצבות מאבן ואץ. יש גם מזרקה עם מטבעות בתוך המים וגם חץ שמצביע לכוון רומה.

שולחנות בכל מני גדלים בצבע אץ חום כהה מסודרים ערוכים יפה בחלל המסעדה. אני והלי התמקמנו סביב שולחן לשניים די קטן ליד הקיר. בת על הספה, אני אל הכיסא, מעלינו אחת מתמונות נוף ומסביבנו אווירה איטלקית. מלצרית – חיפושית הביאה לי את התפריט ולבת את דף צביעה פשוט יחסית, וטושים. מה בודקים דבר ראשון בתפריט? את מנות ילדים כמובן. בתי הצטרכה להכריע בין מאכלים איטלקיים כגון פסטה ברוטב עגבניות, פיצה ושניצלונים עם צ'יפס. פסטה ניצחה. הקינוח היה מוזר קצת – ביצת קינדר מול וופל בלגי. לא היה לוופל שום סיכוי. אם לילדים משימת בחירת מנה הינה קלה יחסית, למבוגרים דברים נראים אחרת. התפריט של טרנטינו בהכלת עשיר: מנות ראשונות, כריכים, מרקים, סלטים, לחמים מיוחדים, בערך 10 סוגי פיצה, אין ספור סוגי פסטה ורביולי ועוד לא הגעתי לעיקריות. קיימות, בין היתר, גם 4 אופציות עסקיות. ויש תפריט נפרד ל-"ספיישלים". המחירים סבירים. המספר הגדול ביותר הוא 129 וזה מביא על השולחן 300 גרם של סטייק אנטריקוט.

מה- "ספיישלים" בסופו של דבר בחרתי את שניצל-אה-לה-רומנה שזה שניצל במילוי אווז מעושן, כתף בקר ועוד כל מיני דברים טעימים, בתוספת תפוחי אדמה אפויים. פסטה הגיעה די מהר ויש לציין שמנה הייתה נדיבה ביותר וגם "נורא טעימה" לפי הלי. מלצרית – חיפושית הגישה לי את "אה-לה-רומנה" שתי דקות אחרי זה. המנה לא נראיתה לי יוקרתית ביותר: שני שניצלים עבים על הצלחת ולידם תפוחי אדמה קטנים שלמים עם קליפה. יש גם קערה קטנה עם רוטב מוזר מר חמוץ. טעימה מהמנה ואני כבר רואה אותה באור אחר לגמרי. הבשר מאוד עדין, תפוחי אדמה והרוטב יוצרים קונצרט שלם של טעמים.

החשבון הסופי נראה כך:
ארוחת ילדים: 49 ₪
שניצל אה-לה-רומנה: 59 ₪
בירה שחורה: 13 ₪
סה"כ: 121 ₪
טיפ למלצרית – חיפושית: 15 ₪

דעתי לסיום: חגיגת טעמים ואווירה איטלקית קרוב לבית. לאוהבי הז'אנר ולאלה הרוצים להתנסות כדאי לבקר במקום.

כתב וצילם: אלכס שפירו

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

one × 3 =